Siarka Tarnobrzeg – TBV Start 86:83. Grzegorz Małecki lepszy od byłych kolegów

Arcyważny mecz przegrali w sobotę koszykarze TBV Startu. Lublinianie ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 83:86. Goście od samego początku musieli grać bez Brandona Petersona, który doznał kontuzji i musiał opuścić parkiet..

Mecz rozpoczął się od serii 11:2 gospodarzy. Mimo wszystko po pierwszej kwarcie wygrywali gracze Davida Dedka (25:23). Do przerwy przyjezdni zbudowali przewagę trzech oczek. W trzeciej odsłonie TBV Start prowadził nawet dziewięcioma punktami, ale przed finałową kwartą to Siarka była lepsza 68:65.

Ostatnie 10 minut to wyrównana rywalizacja. Długo bliżej zwycięstwa była ekipa Zbigniewa Pyszniaka. NA trzy minuty przed końcem spotkania dwa rzuty wolne trafił jednak Doug Wiggins i to czerwono-czarni prowadzili 77:76. W kolejnych akcjach w ataku lepsi byli rywale i wydawało się, że nic nie stanie im na przeszkodzie, bo zrobiło się 81:77 na korzyść miejscowych. Później Paweł Kowalski znowu wyrównał po 81.

Kiedy zegar pokazywał 23 sekundy do zakończenia spotkania lublinianom dał się we znaki… Grzegorz Małecki, który jeszcze niedawno ubierał koszulkę czerwono-czarnych. Doświadczony obrońca zebrał piłkę na atakowanej tablicy i po chwili zdobył arcyważne punkty. Na dodatek był faulowany. Z linii rzutów osobistych także się nie pomylił i drużyna trenera Dedka przegrywała już 81:84.

W kolejnej akcji Wiggins trafił za trzy i Lublinianie tracili jeden punkt, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Travis Releford wsadem zakończył spotkanie.

Trzeba przyznać, że z dobrej strony wśród gospodarzy pokazało się jeszcze dwóch innych byłych graczy ekipy z Lublina. Tomasz Wojdyła zanotował na swoim koncie 11 punktów i 11 zbiórek, a Jan Grzeliński cztery punkty i cztery asysty.

Siarka Tarnobrzeg – TBV Start Lublin 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18)

Siarka: Releford 31 (4×3), Knowles 17, Brown 12 (2×3), Wojdyła 11, Jakóbczyk 5 (1×3) oraz Grzeliński 4, Małecki 3, Welsh 3.

TBV Start: Wiggins 22, Balmazović 11 (1×3), Bonarek 5 (1×3), Dłoniak 2, Peterson 0 oraz Kellogg 14 (2×3), Covington 11 (2×3), Kowalski 7 (1×3), Trojan 7, Ciechociński 4.