Resovia Rzeszów 1:3 Motor Lublin

W meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał na wyjeździe Resovię Rzeszów 3:1. Dwie bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobył Samuel Mráz, a jedną Arkadiusz Najemski.

Spotkanie zaczęło się od fantastycznej szansy dla Resovii po wrzucie z autu. Strzał Kelechukwu Ibe-Tortiego wybili z linii bramkowej wspólnymi siłami Kacper Rosa i Mathieu Scalet. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak stało się w przypadku gospodarzy. W 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w powietrze wyszedł Arkadiusz Najemski i strzałem głową zaskoczył Branislava Pindrocha, wyprowadzając Motor na prowadzenie.

Podopieczni trenera Stolarskiego poszli za ciosem i już parę minut później strzelili drugiego gola. W sytuacji sam na sam po idealnym podaniu od Mathieu Scaleta znalazł się Samuel Mráz i spokojnym strzałem posłał piłkę do bramki. Tym razem Resovia jednak szybko odpowiedziała. W 15. minucie po wrzutce z rzutu rożnego mocnym i celnym strzałem głową popisał się Marcin Urynowicz.

Mimo straty bramki, to Motorowcy nadal dominowali i w końcu ponownie wrócili do dwubramkowej przewagi. W 39. minucie precyzyjne dośrodkowanie Michała Króla wykończył Samuel Mráz. Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie do tego z pierwszej połowy. To żółto-biało-niebiescy prowadzili grę i szukali kolejnych okazji. Bliski szczęścia był znów Mráz, ale jego uderzenie zza pola karnego przeszło nad bramką Pindrocha. Gospodarze też szukali swoich szans i w 66. minucie stworzyli je sobie po wrzutkach, ale dwukrotnie fantastycznie interweniował Kacper Rosa. Podopieczni trenera Stolarskiego cierpliwie i skutecznie bronili się do samego końca, dzięki czemu utrzymali korzystny wynik i zainkasowali ważne trzy punkty w walce o miejsce w strefie barażowej.

Stadion Miejski w Rzeszowie, 17 maja 2024 r., godz. 20:30

Bramki: 0:1 Arkadiusz Najemski 5’, 0:2 Samuel Mráz 11’, 1:2 Marcin Urynowicz 15’, 1:3 Samuel Mráz 39’

Resovia Rzeszów: Branislav Pindroch – Jerzy Tomal (84’ Radosław Bąk), Mateusz Bondarenko (76’ Bartłomiej Ciepiela), Hlib Bukhal, Rafał Mikulec – Radosław Kanach (69’ Gracjan Jaroch), Marcin Urynowicz, Adrian Łyszczarz – Kelechukwu Ibe-Torti (84’ Kamil Mazek), Maciej Górski, Bartłomiej Eizenchart (84’ Radosław Adamski)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik (73’ Mbaye Jacques Ndiaye), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski (84’ Sebastian Rudol), Filip Luberecki (73’ Krystian Palacz) – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Kamil Wojtkowski (61’ Jakub Lis) – Michał Król (61’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Bukhal – Wojtkowski, M. Król, Wójcik

Źródło: Motor Lublin