Puchar Polski: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wielkopolski 70-66

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin po dwóch porażkach ligowych z kolei, przełamała się w Pucharze Polski! Akademiczki w meczu ćwierćfinałowym turnieju rozgrywanego w Gdyni pokonały Gorzów Wielkopolski 70-66.

Pierwsze fragmenty spotkania w Gdyni były dosyć równe, ale po około pięciu minutach inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego. Zwłaszcza Megan Gustafson dominowała pod koszem, zdobywając kolejne punkty. Wprost przeciwnie było po drugiej stronie, bo Pszczółki miały sporo kłopotów w tej strefie boiska. Gdy “trójkę” ustrzeliła Barbora Hristova, zrobiło się 7-17… ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy widniał rezultat 12-19. W kolejnej odsłonie akademiczki próbowały odrabiać straty głównie za sprawą celnych rzutów trzypunktowych. Trafiały Zuzanna Sklepowicz, Ilaria Milazzo czy też Morgan Bertsch. Z kolei w ekipie Enei obronę lublinianek do spółki z Gustafson rozmontowywała Walker-Kimbrough. Do połowy Pszczółka przegrywała 29-38.

Trzecia odsłona zupełnie odwróciła sytuację. Rękawicę podniosła Martina Fassina, która zaczęła zmniejszać straty. Lepiej zaczęła poczynać sobie także Bertsch, a to skutkowało tym, że na minutę przed zakończeniem trzeciej kwarty to Lublin wygrywał 50-46. Ostatnią część meczu drużyny rozpoczęły przy stanie 51-47. Jej początek to popis Gustafson, której pięć oczek pozwoliło złapać kontakt z akademiczkami z Lublina (53-52). Ale kolejne pięć to już dzieło Jennifer O’Neill (58-52). Zaliczkę zawodniczki trenera Krzysztofa Szewczyka utrzymały już do końca, ostatecznie wygrywając 70-66. To samym zameldowaly się w półfinale, gdzie ich rywalkami będą gospodynie – VBV Arka Gdynia.

Pszczółka – PolskaStrefaInwestycji 70-66 (12-19, 17-19, 22-9, 19-19)

Pszczółka: Fassina (19), O’Neill (16), Bertsch (14), Sklepa (9), Milazzo (5), Pavel (3), Niedzwiedzka (3), Kośla (1), Poboży, Trzeciak, Duchnowska.

PolskaStrefaInwestycji: Gustafson (28), Walker-Kimbrough (14), Hristova (12), Owczarzak (5), Kaczmarczyk (4), Green (3), Kuczyńska, Dźwigalska, Szott-Hejmej, Matkowska.