Puchar Polski: Polski Cukier Start Lublin Legia Warszawa 83:112 (29:30, 26:26, 10:30, 18:26)

Nasza drużyna pożegnała się z Pekao S.A. Pucharem Polski. W ćwierćfinale rozgrywek podopieczni trenera Artura Gronka musieli uznać wyższość Legii Warszawa.

Pierwsza połowa meczu była zacięta i dość wyrównana. Oba zespoły przeplatały lepsze oraz gorsze fragmenty gry, stawiając przede wszystkim na ofensywę. Po 10 minutach warszawianie prowadzili 30:29. Druga kwarta zakończyła się remisem, dzięki czemu rywale schodzili na dużą przerwę z wynikiem 56:55 na ich korzyść.

Po zmianie stron “Startowcy” mieli duże problemy ze skutecznością, natomiast stołeczny zespół trafiał do kosza z imponującą regularnością. Dzięki temu już po dwóch kwadransach “Legioniści” prowadzili 86:65. Ostatecznie ekipa w zielonych strojach wygrała różnicą 29 oczek i zasłużenie awansowała do półfinału.

Z uwagi na okienko reprezentacyjne, następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy dopiero 2 marca. Wówczas do hali Globus przyjedzie obrońca mistrzowskiego tytułu, King Szczecin.

Polski Cukier Start Lublin Legia Warszawa 83:112 (29:30, 26:26, 10:30, 18:26)

Polski Cukier Start: Benson 21, O’Reilly 15, Wade 14, Gabrić 8, Szymkiewicz 8, Durham 7, Put 6, Szymański 2, Pelczar 2, Karolak, Kępka

Legia: Cowels 27, Vital 26, Holman 21, Jackson 16, Kolenda 13, Wyka 6, Sobin 2, Wieluński 1, Kulka, Linowski,

Sędziowali: D. Zapolski, M. Kuzia, T. Szczurewski

Źródło: Start Lublin