Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 65-56

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin znów podkreśliła kto rządzi w Lublinie. Po raz drugi w rundzie play-off pokonała u siebie VBW Arkę Gdynia. Tym razem lublinianki wygrały 65-54, a do awansu do finału potrzebne im jeszcze jedno zwycięstwo.

Arka była żądna krwi i było to widać od pierwszych minut. Mistrzynie Polski chciały rewanżu za sobotnią porażkę, a ta motywacja pozwoliła im szybko otworzyć wynik (0-5). Pszczółki jednak w porę zareagowały i po skutecznym wjeździe pod kosz Emilii Kośli wyrównały (5-5). Przez resztę kwarty mogliśmy oglądać wyrównaną wymianę ciosów, która trwała aż do stanu 12-12. Wtedy to lublinianki przejęły inicjatywę i wypracowały sobie zaliczkę przed kolejną odsłoną (17-12). Ta nie wystarczyła na długo, bo przyjezdne szybko zrównały się na tablicy wyników (17-17). Kibice w hali mogli oglądać widowisko godne play-offów, a obie ekipy wykazały ogromną determinację. To pokazuje dalszy przebieg tej połowy, w której żaden zespół nie odpuszczał. Dobry moment w grze złapały koszykarki Arki, które skrzętnie wykorzystywały każdy błąd miejscowych (24-27). Dopiero przerwa wzięta przez Krzysztofa Szewczyka odmieniła sytuację na parkiecie. Przewagę gospodyniom dała świetna gra pod koszem Natashy Mack, a to pozwoliło akademiczkom ponownie złapać wiatr w żagle (33-29).

W drugiej połowie na fali była Kamiah Smalls, która zamknęła trzy kolejne akcje swojego zespołu (40-33). Amerykanka pokazała również swój kunszt spoza łuku, a jej skuteczność dała lubliniankom 9 oczek zapasu (47-38). Swój udział w tej połowie zaznaczyła również Natasha Mack, która brylowała zarówno w obronie jak i w ataku. Była niezawodna w strefie podkoszowej i zapunktowała w czterech akcjach z rzędu (57-42). Arka nie odpuszczała i wrzuciła drugi bieg, aby odrobić straty (57-50). To w żaden sposób nie wytrąciło z rytmu akademiczek, co pokazuje świetna współpraca Aleksandry Stanaćev i Kamiah Smalls przy kontrze (61-50). Zwrotów akcji już nie było, a Pszczółki dowiozły zwycięstwo do końca (65-56). Tym samym zespół z Lublina z korzystnym bilansem 2:0 przystąpi do kolejnego starcia z Arką, ale już na terenie rywalek.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 65-56 (17-12, 16-17, 16-11, 16-16)
Pszczółka: Mack (26), Smalls (25), Kośla (7), Fassina (4), Stanaćev (3), Jakubcova, Niedźwiedzka, Trzeciak, Kuczyńska, Sklepowicz (DNP) , Duchnowska (DNP), Kurach (DNP).
Arka: Pavlopoulou (15), Bertsch (15), Gustafson (8), Begić (7), Kunek (6), Szymkiewicz (5), Kastanek, Bazan, Podgórna, Dobrowolska, Borkowska (DNP), Rudzka (DNP).

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Elbrus Studio Autor: Rafał Małys