Przełamanie fatalnej serii Startu

Lublinianie zmierzyli się na własnej hali z przedostatnią w tabeli Siarką Tarnobrzeg. Start odniósł zwycięstwo i tym samym wygrał po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy.

Podopieczni Michała Sikory byli niezwykle zmotywowani przed starciem z Siarką. Realnie oceniając, ekipa przyjezdnych była jedną z niewielu drużyn, która była w zasięgu Startu.

Gospodarze włączyli wyższy bieg już na samym początku. Czarno-czerwoni po pierwszej kwarcie wywalczyli przewagę trzynastu punktów. Start skutecznie bronił i wykorzystywał swoje sytuacje pod koszem rywala. Do korzystnego rezultatu przyczyniła się też w dużej mierze słaba skuteczność przyjezdnych. Na przerwę miejscowi schodzili, wygrywając 47:20. Po zmianie stron lepiej prezentowali się przyjezdni. Udało im się jednak tylko zmniejszyć wymiary porażki.

Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21)