Profi Sunbud PKK 99 Pabianice ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 78-104

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin bez kłopotów pokonali na wyjeździe Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 104-78.

Dla podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego była to już dwunasta wygrana w trzynastym meczu w sezonie. Akademicy w Pabianicach dominowali od samego początku. Na półmetku pierwszej kwarty po trafieniu Mateusza Wiśniewskiego wygrywali 15-5. Ostatecznie ta zakończyła się wynikiem 10-24. Przewaga konsekwentnie rosła. Wyróżniającą się postacią był Michael Gospodarek. Do szatni zespoły udały się przy stanie 37-56. Drugiej kwarty przyjezdni nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Podobnie sytuacja wyglądała w trzeciej, najbardziej wyrównanej części meczu. W szeregi akademików wkradło się sporo rozprężenia. W ostatnich dziesięciu minutach ponownie przeważali lublinianie. Świetnie radzili sobie Adam Myśliwiec i Szymon Jaworski. Pierwszy razem z Wiśniewskim osiągnęli najwyższe EVALE (25), natomiast Jaworski był najskuteczniejszy na parkiecie (18). Jedno oczko mniej zdobył Karol Obarek. Lublinianie są liderem Grupy B.

W drugiej i trzeciej kwarcie wkradła się dekoncentracja. Z kolei rywale poczuli wiatr w żaglach i grało nam się ciężej. To był dosyć twardy mecz, sędziowie pozwalali na dużo. Nie szło nam z dystansu, zatem próbowaliśmy punktować za dwa i to się udawało ‒ komentuje Karol Obarek.

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 78-104 (10-24, 27-32, 26-25, 15-23)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Jaworski (18), Obarek (17), Gospodarek (16), Myśliwiec (15), Wiśniewski (12), Wąsowicz (8), Pszczoła (7), Nycz (4), Waniewski (4), Grzesiak (2), Matysek (1), Kępka

Źródło: KU AZS UMCS Lublin