Polpharma Starogard Gdański – TBV Start 85:70

Lubelscy koszykarze po raz drugi w tym sezonie ulegli zespołowi Polpharmy Starogard Gdański. Ekipa trenera Davida Dedka przegrała na wyjeździe 70:85

Gospodarze spotkania chcieli się zrewanżować się za porażkę w hali Globus, kiedy to po bardzo zaciętym spotkaniu ze zwycięstwa 100:99 cieszyli się koszykarze TBV Startu. Do tego po ostatnim gwizdku Anthony Miles i Michael Hicks zaatakowali jednego z kibiców, przez co zostali później zawieszeni i ukarani finansowo. Tak więc czwartkowe spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco.

Od pierwszych minut na parkiecie toczył się bardzo zacięty pojedynek. Po pierwszej kwarcie górą byli koszykarze z Lublina (21:19), ale kolejne dziesięć minut należało do Polpharmy, która odrobiła straty i po 20 minutach mieliśmy remis 43:43.

Trzecia kwarta to lepsza gra koszykarzy Polpharmy. Podobna skuteczność w ataku i zdecydowanie lepsza w obronie dała na 10 minut przed końcem prowadzenie 66:57. W ostatniej kwarcie zespół ze Starogardu szybko dołożył kolejnych pięć „oczek”. Następnie gospodarze sukcesywnie zwiększali swoją przewagę nad ekipą Davida Dedka, wygrywając ostatnią część meczu 19:13 i całe spotkanie 85:70.

Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 85:70 (19:21, 24:22, 23:14, 19:13)

Polpharma: Sajus 20, Miles 16, Flieger 12, Davis 12, Schenk 10, Mirković 7, Diduszko 4, Paliukenas 4, Długosz 0, Michałek 0.

TBV Start: Balmazović 23, Covington 14, Wiggins 8, Dłoniak 7, Kellogg 7, Ciechociński 4, Trojan 4, Kowalski 3, Bonarek 0, Dziemba 0.