Politechnika spada na trzecie miejsce po porażce z ZAKSĄ

W 11. kolejce KRISPOL 1. Ligi mężczyzn siatkarze LUK Politechniki Lublin zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Gospodarze pewnie wygrali 3:0 z lubelskim zespołem i wskoczyli na drugie miejsce, na którym do tego spotkania znajdował się LUK.

Na Górnym Śląsku doszło do starcia dwóch beniaminków, okupujących czołowe miejsca w tabeli i prezentujących kawał dobrej siatkówki. W tym meczu swoją wyższość pokazali gospodarze, którzy pokonali zespół z Lublina 3:0. W pierwszym secie można mówić o lekkim pogromie, gdyż miejscowi siatkarze pozwolili gościom na zdobycie zaledwie 12. punktów. Druga odsłona był znacznie bardziej wyrównana. Zespoły walczyły do uzyskania przewagi dwóch punktów i w tu również lepsza okazała się ZAKSA. W trzecim secie gospodarze dokończyli formalności, wygrywając go 25:22, a co za tym idzie, triumfując w całym meczu 3:0.

ZAKSA Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:12, 29:27, 25:22)