Pogoń Szczecin – MKS Selgros Lublin 29:23. Pierwsza przegrana

MKS Selgros doznał w środę pierwszej porażki w tym sezonie. Mistrzynie Polski przegrały z Pogonią Szczecin 23:29

Od pierwszego gwizdka było wiadomo, że lubliniankom będzie bardzo ciężko o kolejne dwa punkty. Nadal w składzie nie ma kilku kontuzjowanych zawodniczek z Joanną Drabik, Kristiną Repelewską, czy Alesią Mihdaliovą na czele.

Na domiar złego już po pierwszej połowie gospodynie miały sobie solidną zaliczkę – 13:8. Po zmianie stron przyjezdne nie odpuszczały, chociaż początku drugiej odsłony też nie mogą zaliczyć do udanych. Przewaga Pogoni wzrosła do siedmiu goli (18:11).

Podopieczne trener Sabiny Włodek robiły swoje i w końcówce miały jeszcze szansę zawalczyć o wygraną. W 53 minucie było jedynie 24:23 dla szczecinianek. Niestety później Marta Gęga i jej koleżanki nie były już w stanie trafić ani jednej bramki. I uległy ostatecznie 23:29.

Pogoń Szczecin – MKS Selgros Lublin 29:23 (13:8)

MKS: Dzhukeva, Gawlik – Niedźwiedź 5, Gęga 4, Kozimur 4, Skrzyniarz 3, Szarawaga 3, Quintino 2, Rola 2.