Pływanie: Arena Grand Prix Pucharu Polski Łódź 2019

Niekwestionowaną gwiazdą zawodów z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski, które w zeszły weekend odbyły się w Łodzi został Konrad Czerniak. Zawodnik AZS UMCS Lublin zdobył cztery złote medale i z dorobkiem 2422 punktów wygrał klasyfikację na najlepszego zawodnika imprezy!

Konrad Czerniak zwyciężał na dystansach: na 50 i 100 motylkiem z czasem odpowiednio 23.12 s. oraz  51.73 s. Również po dwa złota sięgnął w zmaganiach stylem dowolnym. Na analogicznych dystansach, co w motylku.

Świetnie w szeregach ekipy z Lublina spisała się również 18-letnia Barbara Mazurkiewicz, która trzykrotnie stanęła na podium zawodów. Do domu przywiozła medal z każdego kruszcu. Najlepiej poradziła sobie na 100 metrów klasykiem, gdzie sięgnęła po zwycięstwo z czasem 1:10.40 sekundy. Srebro wywalczyła na 200 zmiennym, natomiast brąz w wyścigu na dystansie połowie krótszym.

Trzy krążki wywalczyła również Martyna Piesio. Wszystkie za występy stylem grzbietowym. Na 50 (brąz), 100 (srebro) i 200 (brąz) metrów.

Podobny dorobek stał się udziałem Kamili Andrzejewskiej, która również stawała na podium trzy razy. Za każdym razem na jego najniższym stopniu. W wyścigach na 400 zmiennym, 200 delfinem oraz 100 dowolnym. W tym ostatnim starcie lepsza od niej była jej koleżanka z drużyny ‒ Zuzanna Rabiniak (2. miejsce).

Po jednym medalu do dorobku AZS UMCS Lublin dołożyli: Maja Piotrowicz (brąz na 50 klasykiem), Marcin Stolarski (srebro na 100 klasykiem) oraz Oliwier Paczyński (brąz na 200 klasykiem).

Łącznie zawodnicy z Lublina stawali na podium imprezy aż 17 razy!

Źródło: KU AZS UMCS Lublin