Piłkarki ręczne AZS UMCS najlepszą drużyną akademicką w Polsce

W turnieju finałowym szczypiornistki AZS UMCS zdobyły komplet zwycięstw i tym samym obroniły tytuł najlepszej akademickiej drużyny w Polsce.

Rozgrywki odbyły się w dniach 1-3 czerwca w Opolu i Komprachcicach. Organizatorem był AZS Politechnika Opolska.

W fazie grupowej lublinianki poradziły sobie bez najmniejszych problemów z Uniwersytetem Śląskim (29:16), Politechniką Gdańską (26:14) oraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (28:14). Tym samym awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

W nim szczypiornistki z Lublina kolejny raz zdeklasowały rywalki, wygrywając z Uniwersytetem Warszawskim 27:13. MVP tego spotkania została Magdalena Markowicz.  Zwycięstwo dało UMCS-owi miejsce w półfinale rozgrywek i najlepszą pozycję wśród uniwersytetów.

O finał zielono-białe walczyły z Akademią Wychowania w Katowicach. Tutaj rywalizacja była już znacznie bardziej zacięta. Do przerwy lubelskie zawodniczki wygrywały tylko dwoma punktami. Finalnie AZS UMCS wygrał 22:19 i awansował do finału. Najlepszą zawodniczką spotkania została Monika Nóżka – bramkarka AZS UMCS.

O obronę mistrzostwa zawodniczkom z Lublina przyszło zmierzyć się ze szczypiornistkami Politechniki Łódzkiej. Do przerwy lepsze były rywalki, które prowadziły jednym punktem. Po zmianie stron z lepszej strony pokazywał się AZS UMCS. Wielu bramek nie zobaczyliśmy – Lublin wygrał 18:15.