Motor odpadł z Wojewódzkiego Pucharu Polski

Do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski awansowała Chełmianka Chełm, która w niedzielny wieczór po rzutach karnych pokonała Motor Lublin.

Początek meczu rozpoczął się groźnie z obu stron. Jako pierwsi niezłą sytuację stworzyli sobie gospodarze, a dokładniej Tomasz Swędrowski. Pomocnik żółto-biało-niebieskich uderzył jednak tuż obok słupka bramki gości. Chełmianka odpowiedziała za to strzałem z rzutu wolnego, a jego wykonawcą był Tomasz Brzyski. Piłkę zdołał jednak pewnie wybić Seweryn Kiełpin, podobnie, jak chwilę później przy uderzeniu Grzegorza Bonina. W 24. minucie Motor stworzył sobie kolejną znakomitą szansę. Niestety Krzysztof Ropski po podaniu Michała Króla nieczysto trafił w piłkę i zagrożenie zostało zażegnane. W końcówce pierwszej połowy lublinianie ponownie nakręcali akcje, ale fiaskiem kończyły się strzały m.in. Tomasza Swędrowskiego i Piotra Ceglarza. W tej części spotkania zespół z Chełma został głównie zepchnięty do defensywy.

Po przerwie obie ekipy grały zdecydowanie spokojniej, próbując głównie strzałów z dystansu. Dopiero w 76. minucie mecz się ożywił, a piłkę do bramki Sebastiana Ciołka wpakował Leszek  Jagodziński. Sędzia jednak dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola. Motor próbował pójść za ciosem i w 84. minucie przeprowadził kolejny atak.W sytuacji sam na sam znalazł się Filip Wójcik, lecz fantastyczną interwencją popisał się Sebastian Ciołek. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o awansie do wielkiego finału zadecydowały rzuty karne.

W nich Sebastian Ciołek obronił strzały Dominika Kuncy i Piotra Darmochwała. Natomiast w Chełmiance pomylił się tylko Wojciech Więcaszek. Ostatecznie drużyna z Chełma zwyciężyła 4:3  i awansowała do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wojewódzki półfinał Pucharu Polski | Niedziela, 26.07.2020, godz. 18:00, Lublin
Motor Lublin – Chełmianka Chełm 3:4 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 0:0)

Motor: Kiełpin – M. Król, Grodzicki, Cichocki, Nowak, Kunca, Swędrowski, Kumoch (57′ Darmochwał), Duda, Ceglarz (60′ Jagodziński), Ropski (72′ Wójcik)

Chełmianka: Ciołek – Kożuchowski, Wołos, Kanarek, Brzyski, Kotowicz, Bednara (80′ Więcaszek), Wawryszczuk, Skoczylas (72′ Grądz), Bonin, Myśliwiecki

Żółte kartki: Dominik Kunca, Seweryn Kiełpin – Hubert Kotowicz, Jakub Bednara, Sebastian Ciołek, Dawid Skoczylas, Michał Wawryszczuk

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Źródło: motorlublin.eu