Motor – Lublinianka 1:0. Ponad pięć tysięcy kibiców na derbach Lublina

Motor wygrał w derbach Lubliniankę 1:0. Lider tabeli potrzebował jednak kontrowersyjnego rzutu karnego, żeby zdobyć trzy punkty.

Jak na derby przystało trudno odmówić zawodnikom obu ekip zaangażowania. Niestety mecz nie stał na wysokim poziiomie, bo wyraźnie brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Chociaż z „wysokiego c” zaczęła drużyna Marka Sadowskiego. Już w drugiej minucie Karol Kalita praktycznie z metra uderzył nad poprzeczką.

Kolejne fragmenty to dominacja żółto-biało-niebieskich, jednak nic z niej nie wynikało. Do przerwy goli nie było i można było się zakładać, czy w tym spotkaniu padnie choć jedna bramka.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Dopiero od około 60 minuty lider tabeli zaczął częściej bywać przed bramką i Paweł Socha znalazł się w tarapatach. Zwłaszcza po główce Rafała Króla, który pomylił się niewiele.

W 81 minucie Kamil Stachyra strzelał na bramkę, ale piłkę ręką odbił Rafał Kursa. Mimo protestów Lublinianki sędzia Karol Iwanowicz podyktował rzut karny. Wojnę nerwów wygrał Artur Gieraga i zapewnił swojej drużynie bardzo cenny komplet punktów.

W samej końcówce arbiter mocno się pogubił. Zamiast Remigiuszowi Szywaczowi pokazał żółtą kartkę Krystianowi Mroczkowi. Po głośnej interwencji ławki gości i podpowiedzi od sędziego technicznego, główny swój błąd poprawił i po drugim „żółtku” boisko musiał opuścić Szywacz.

Sześć doliczonych minut i gra w przewadze nie wystarczyła jednak, żeby klub z Wieniawy wyrównał. Pod polem karnym Krzysztofa Żukowskiego robiło się gorąco, ale w decydującym momencie ciągle czegoś brakowało.

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 (0:0)
Bramki: Gieraga (81-karny).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz – Król (75 Paluch), Tymosiak, Stachyra (82 Mroczek), Wojczuk (46 Michota), Myśliwiecki – Drozd (61 Piekarski).

Lublinianka: Socha – Gutek (87 Witkowski), Mazurek, Wołos, Świech – Czułowski (55 Kursa), Kaganek (70 Majewski), Sobiech, Pułka, Stefański (83 Wiśniewski), Kalita.

Żółte kartki: Szywacz, Michota, Moczek – Sobiech, Świech, Kaganek, Pułka.
Czerwona kartka: Szywacz Motor, 85 min, za drugą żółtą).
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).
Widzów: 5127.