Motor Lublin – Zagłębie Sosnowiec 3:2

Motor Lublin w meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:2, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Piotr Ceglarz, Mariusz Rybicki i Rafał Król.

Przy niemal 10. tysiącach kibiców żółto-biało-niebiescy po 13 latach wrócili do 1. ligi. Już od początku meczu dominowali rywali, czego efektem mogła być bramka po strzale Piotra Ceglarza. Piłka uderzyła jednak tylko w słupek. Przeciwnicy nie stworzyli wielu akcji, ale w 34. minucie gry krótko rozegrali rzut wolny. Świetne dośrodkowanie Deana Guezena wykorzystał Ołeksii Bykow i goście prowadzili 1:0. Takim tez wynikiem zakończyła się pierwsza polowa.

Obraz gry nie zmienił się w drugich 45 minutach i wciąż dominowali Motorowcy. Dobre sytuacje mieli Kamil Wojtkowski w 62. i Michał Król w 68. minucie, ale wynik pozostawiał niezmieniony. Wkrótce jednak nadeszła najlepsza okazja na trafienie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę ręka zagrywał Bykow, a po interwencji VAR sędzia podyktował rzut karny. W 74. minucie wykorzystał go Piotr Ceglarz. Lublinianie ekspresowo poszli za ciosem i już piec minut później prowadzili 2:1. Po zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Mariusz Rybicki i strzałem przewrotką ucieszył trybuny. Sosnowiczanie rzucili się do odrabiania wyniku, czego efektem był gol z 87. minuty gry. Sprzed pola karnego uderzył Sebastian Bonecki i było 2:2. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz, ale już 60 sekund później arbiter podyktował rzut karny dla Motoru. Po długiej interwencji przy monitorze VAR decyzja została podtrzymana i w 93. minucie piłkę na 11. metrze ustawił Rafał Król. Kapitan żółto-biało-niebieskich nie pomylił się i ustalił wynik meczu na 3:2.

Bramki: 0:1 Oleksij Bykow (34′), 1:1 Piotr Ceglarz (74′), 2:1 Mariusz Rybicki (78′), 2:2 Sebastian Bonecki (87′), Rafał Król (90+4′-karny)
Motor: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Sebastian Rudol, Filip Luberecki – Michał Król (74. Mariusz Rybicki), Mathieu Scalet, Kamil Wojtkowski (62. Jakub Lis), Rafał Król, Piotr Ceglarz (77. Dariusz Kamiński) – Kacper Wełniak (62. Kacper Śpiewak).

Zagłębie: Mateusz Kos – Dawid Ryndak, Dominik Jończy, Oleksij Bykow, Antonio Pavić – Tymoteusz Klupś (69. Konrad Wrzesiński), Sebastian Bonecki, Maksymilian Rozwandowicz, Dean Guezen (81. Kamil Bębenek), Adrian Troć (81. Joel Valencia) – Marek Fabry (69. Kamil Biliński).

Żółte kartki: Wojtkowski, Scalet, Szarek, R. Król – Pavić, Bonecki, Kos
Czerwone kartki: Marek Fabry (poza boiskiem)

Źródło: Motor Lublin