Motor Lublin – Orzeł Przeworsk 5:0, idealne rzuty rożne

Piłkarze Motoru drugi raz z rzędu strzelili rywalom pięć goli w meczu przed własną publicznością. Tym razem ograli do zera Orła Przeworsk

W pierwszej połowie długo widniał bezbramkowy remis. Dopiero w 42 minucie Paweł Myśliwiecki skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego i głową otworzył wynik spotkania.
Pierwszy gol dał więcej pewności graczom Motoru. Jeżeli przyjezdni po przerwie łudzili się na zdobycie jednego „oczka”, to bardzo szybko sprowadził ich na ziemię Iwan Dykij. Obrońca gospodarzy niepilnowany zszedł z piłką do środka boiska, spokojnie udał się w okolice pola karnego i strzelił po długim rogu.
W kolejnych fragmentach gospodarze panowali na boisku, a w ostatnich 15 minutach zanotowalii jeszcze trzy trafienia. Najpierw Myśliwiecki pojawił się w odpowiednim miejscu i po pechowym odbiciu piłki przez obrońcę Orła znalazł się sam nam sam z bramkarzem przyjezdnych, po czym trafił do siatki.

Później „żółto-biało-niebiescy” znowu pokazali, że rzuty rożne są ich mocną domeną. Najpierw Walerij Sokolenko po podaniu z kornera głową podwyższył na 4:0, a kilka chwil później w takich samych okolicznościach swojego piątego gola w tym sezonie strzelił Piotr Karwan.
W niezwykle dobrej formie jest ostatnio także Myśliwiecki. Napastnik, który kiedyś reprezentował barwy Hetmana Żółkiewka w ostatnich czterech występach pięciokrotnie znajdował drogę do bramki rywali. W sumie na swoim koncie ma już dziewięć bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie trenera Mariusza Sawy.
Po serii meczów ze słabszymi rywalami za tydzień ekipa z Lublina zagra w Rzeszowie z tamtejszą Stalą. Gdyby udało się wywalczyć trzy punkty, to Motor zbliżyłby się do rywali jedynie na dwa „oczka”.

Motor Lublin – Orzeł Przeworsk 5:0 (1:0)
Bramki: Myśliwiecki (42, 74), Dykij (50), Sokolenko (79), Karwan (82).

Motor: Zagórski – Falisiewicz, Sokolenko, Karwan, Dykij, Stachyra (85 Michota), Ptaszyński (63 Paluch), Król, Piekarski (75 Muszyński), Mroczek (50 Świech), Myśliwiecki.

Orzeł: Konieczny – Jarosz (82 Czyrny), Walat, Chorolski, Suslow (73 Gurak), Broda, Jacenkiw (77 Burszta), Buczek (62 Ząbkiewicz), Guzior, Kołodziej, Piątek.