Motor Lublin – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

Motor Lublin rozegrał swój pierwszy mecz nowego sezonu na Arenie Lublin. W 2. kolejce sezonu 2022/23 drużyna zremisowała przed własną publicznością z Olimpią Elbląg 1:1.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Stanisława Szpyrki grali na dużej intensywności i mieli okazje ku temu, by otworzyć wynik spotkania, ale zabrakło im skuteczności. Swoich szans nie wykorzystali również rywale i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Dziesięć minut po zmianie stron prowadzenie lubelskiej drużynie zapewnił Michał Żebrakowski. W końcówce goście doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się podziałem punktów.

Bramki: Żebrakowski 55 – Rajch 90

Motor: Furman – Cichocki (76 Najemski), Szarek, Rudol, Gąsior (76 Kusiński), R. Król, Wójcik, Rybicki, Ceglarz (63 Rozmus), Staszak (63 Bednarczyk), Żebrakowski (76 Kahsay)

Olimpia: Witan – Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Turzyniecki (59 Stepaniak), Kuczałek (67 Danilczyk), Czernis, Famulak (59 Stasiak), Sienkiewicz (82 Danowski), Wojtyra (67 Rajch)

Żółte kartki: Cichocki, Wójcik, R. Król – Sarnowski, Famulak

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)