Motor Lublin – Karpaty Krosno 1:0. Dwa mecze, sześć punktów

Piłkarze Motoru zwyciężyli w środę drugi mecz ligowy. Tym razem wygrali na Arenie Lublin z Karpaty Krosno 1:0, a jedyną bramkę strzelił Michał Paluch.

W poprzednim sezonie Karpaty pogrzebały szanse lublinian na awans do II ligi. W kluczowym meczu gracze Szymona Szydełko w ostatnich sekundach wyrównali stan rywalizacji na 2:2. W środowym meczu pierwsze fragmenty to dominacja drużyny z Krosna. Szybko słupek obił Hubert Siepierski. Później przyjezdni kilka razy przedostawali się pod bramkę Motoru, lecz bez efektu.

Podopieczni trenera Dominika Nowaka z biegiem czasu starali ogryzali się i przed przerwą stu procentowej okazji nie wykorzystał Filip Drozd. Po zmianie stron obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Jedynego gola strzelił jednak Michał Paluch, który pokonał bramkarza rywali w 80 minucie. Już w sobotę żółto-biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Tomasovią.

Motor Lublin – Karpaty Krosno 1:0 (1:0)
Bramka: Paluch (80).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Karwan, Gieraga, Szywacz, Stachyra (90 Myśliwiecki), Piekarski, Tymosiak, Wolski (58 Paluch), Wojczuk (77 Michota), Drozd (85 Dykij)

Karpaty: Stępień – Kolbusz, Chmielowski, Nykanowicz, Piątkowski (68 Kapuściński), Skiba (85 Fundakowski), Walaszczyk, Siepierski (65 Kasza), Sikorski, Zaremba, Buczek

Żółte kartki: Żukowski, Dykij – Piątkowski, Kolbusz, Skiba, Buczek.
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).
Widzów: 2000.