Motor Lublin — Górnik Łęczna 0-3 (0-2)

Motor Lublin przegrał swój pierwszy mecz kontrolny podczas tegorocznych przygotowań przed startem rundy wiosennej zmagań eWinner 2 Ligi, ulegając 0-3 pierwszoligowemu Górnikowi Łęczna.

W zimne, piątkowe przedpołudnie na Arenie Lublin zmierzyły się dwie, dobrze motorycznie dysponowane drużyny. Początek spotkania toczył się w niezłym tempie, chociaż podopieczni trenera Gonçalo Feio rozpoczęli je od działań defensywnych. Dynamiczne ataki twardo grającego rywala raz po raz odpierał blok obronny gospodarzy. Otwarcie wyniku meczu nastąpiło już w 9 minucie, kiedy szybka akcja lewą stroną, zakończona strzałem głową Huberta Sobola w lewy róg bramki przyniosła prowadzenie Górnikowi. Motor szukał swoich szans w akcjach oskrzydlających oraz podaniach otwierających z drugiej linii, jednak kolejną bramkę zdobyli ponownie goście, którzy w 36 minucie przeprowadzili skuteczną kontrę zakończoną celnym strzałem Krykuna. Do przerwy Motor przegrywał 0-2.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bez zmian w składzie. Przebieg spotkania nieco zmienił obraz w stosunku do pierwszych 45 minut. Motor częściej prowadził grę, raz po raz znajdując się w polu karnym przeciwnika, próbując znaleźć drogę do pokonania bramkarza Górnika. W poprzeczkę uderzał Mariusz Rybicki, niecelnie główkował Kacper Wełniak. Finalnie to jednak goście, po kolejnej udanej kontrze w 66 minucie strzelili swoją 3 bramkę, ostatecznie ustalając wynik meczu na 0-3 dla I ligowego Górnika Łęczna.

Kolejny mecz kontrolny Motorowców już jutro, 4 lutego, kiedy o godzinie 12:00 zmierzymy się z I ligową Stalą Rzeszów.

03.02.2023 / Lublin / godz.11:00

Bramki: 9′ Sobol, 36′ Krykun, 66′ Zbozień

Motor Lublin: Zawodnik testowany — Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Maksymilian Cichocki, Jakub Staszak (’72 Patryk Romanowski), Marcel Gąsior, Mariusz Rybicki, Kamil Wojtkowski (’74 Marcel Złomańczuk), Piotr Ceglarz, Mateusz Lis (’82 Michał Litwa), Kacper Wełniak.

Górnik Łęczna: Woźniak — Dziwniel, De Amo, Biernat, Zbozień, Krykun, Pierzak, Kryeziu, Kozak, Grzeszczyk, Sobol.

Źródło: Motor Lublin