Motor Lublin 2:2 Wisła Płock

W meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował 2:2 z Wisłą Płock. Przez całą drugą połowę żółto-biało-niebiescy byli zmuszeni do gry w osłabieniu.

Początek meczu ułożył się idealnie dla Motorowców. Już w 2. minucie długi przerzut Krystiana Palacza na gola zamienił Piotr Ceglarz, którego centrostrzał przelobował Bartłomieja Gradeckiego. Wisła szukała odpowiedzi i w 15. minucie otrzymała rzut karny. Strzał Łukasza Sekulskiego trafił w rękę Filipa Wójcika. Jedenastkę pewnie wykorzystał napastnik gości.

W kolejnej fazie mecz był zacięty i wyrównany. Obie drużyny miały swoje momenty, w których zdołały zbliżyć się do pola karnego przeciwnika, ale żadna z nich nie stworzyła dogodnych sytuacji strzeleckich. Pierwsza połowa finalnie zakończyła się remisem 1:1. W jej doliczonym czasie gry podopieczny trenera Feio zostali zmuszeni do gry w „10”, gdy sędzia Piotr Idzik wyrzucił z boiska Sebastiana Rudola po otrzymaniu przez stopera Motoru drugiej żółtej kartki za faul na Sekulskim. Pierwsze kartkowe upomnienie Rudol otrzymał w 40. minucie również za rzekome przewinienie na napastniku gości.

Na początku drugiej połowy Motorowcy, mimo osłabienia, odważnie podeszli wysoko i zaatakowali rywala. W 52. minucie świetną akcję przeprowadził Michał Król. Niestety jego strzał trafił w boczną siatkę bramki Wisły. Grający dzielnie w „10” żółto-biało-niebiescy dopięli swego w 63. minucie. Na prowadzenie wyprowadził ich obrońca, Przemysław Szarek, który wykończył doskonałą kontrę i fantastyczne podanie zewnętrznym podbiciem od Piotra Ceglarza.

Wisła dążyła do wyrównania i bliska zdobycia gola była w 75. minucie. Strzał Radosława Cielemęckiego obronił jednak Łukasz Budziłek. W 88. minucie to tym razem Motor przeprowadził dobrą akcję zakończoną uderzeniem Jakuba Lisa. Niestety dla gospodarzy, w 90. minucie gościom udało się zdobyć bramkę na 2:2. Chytrym strzałem przy bliskim słupku bramki strzeżonej przez Budziłka popisał się Krzysztof Janus. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Arena Lublin, 5 listopada 2023 r., godz. 18:00

Bramki: 1:0 Piotr Ceglarz 2’, 1:1 Łukasz Sekulski 17’, 2:1 Przemysław Szarek 63’, 2:2 Krzysztof Janus 90’

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (57’ Filip Luberecki) – Piotr Ceglarz (72’ Jakub Lis), Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (57’ Mathieu Scalet), Kamil Wojtkowski (46’ Kacper Wełniak), Michał Król – Michał Żebrakowski (45+4’ Przemysław Szarek)

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki – David Niepsuj, Adam Chrzanowski, Beniamin Czajka – Fabian Hiszpański (76’ Krzysztof Janus), Jakub Gric (84’ Sebastian Strózik), Mateusz Szwoch, Milan Spremo – Paweł Chrupałła (65’ Radosław Cielemęcki), Dawid Kocyła (65’ Emile Thiakane) – Łukasz Sekulski

Żółte kartki: Palacz, Budziłek, Wójcik – Gric, Janus

Czerwone kartki: Rudol (2 x żółta kartka)\

Źródło: Motor Lublin