Motor Lublin 0:1 Puszcza Niepołomice

W meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski Motor Lublin przegrał na Arenie Lublin z Puszczą Niepołomice 0:1.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla gości. Już w pierwszej minucie po długim podaniu walkę o piłkę wygrał Artur Siemaszko i w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Rosę. Po tak niefortunnym początku, Motorowcy musieli przejąć inicjatywę, co wyraźnie odpowiadało podopiecznym trenera Tułacza, którzy dobrze bronili się w niskiej defensywie.

Po dwudziestu minutach Motor tylko na moment oddał inicjatywę rywalom. Jednak w wyniku tego Jordan Majchrzak groźnie uderzał z dystansu, ale jego strzał odbił bramkarz Motoru. W odpowiedzi strzelać próbował Dariusz Kamiński, lecz to uderzenie wyraźnie minęło bramkę gości. Chwilę później Krzysztofa Wróblewskiego przetestował Bartosz Wolski, a w końcówce pierwszej połowy ekwilibrystycznym uderzeniem przewrotką uderzał Kacper Wełniak. Te strzały były jednak niecelne i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 0:1.

Drugą połowę mocno chcieli rozpocząć podopieczni trenera Feio, ale żadna z ich prób nie była w stanie przynieść bramki. Piłkarze Puszczy starali się kontratakować. Najpierw ich składna akcja zakończyła się strzałem zablokowanym przez Marcela Gąsiora, a chwilę później uderzenie Jakuba Steca zakończyło się rzutem rożnym. W 57. minucie świetną okazję mieli Motorowcy, ale Jakub Lis wychodząc sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Puszczy. W odpowiedzi ładną akcję przeprowadzili podopieczni trenera Tułacza. Tym razem Siemaszko uderzył wprost w Kacpra Rosę.

Żółto-biało-niebiescy nie ustawali w swoich atakach. W 77. minucie strzał głową Dariusza Kamińskiego przeszedł niewiele obok bramki strzeżonej przez Wróblewskiego. Parę minut później gorąco w polu karnym Puszczy zrobiło się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ostatecznie piłkę złapał Wróblewski. Motor próbował dalej i po chwili mocny strzał Bartosza Wolskiego trafił w boczną siatkę.

Końcówka meczu to istny napór gospodarzy, wiele dośrodkowań i próby strzałów, ale żaden nie przyniósł bramki. Mecz zakończył się więc wynikiem 0:1 dla gości i awansem Puszczy Niepołomice do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Arena Lublin, 26 września 2023 r., godz. 18:00

Bramki: 0:1 Artur Siemaszko 1’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Jakub Lis (60’ Filip Wójcik), Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski (60’ Patryk Romanowski), Krystian Palacz – Dariusz Kamiński, Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (60’ Mathieu Scalet), Rafał Król, Mikołaj Kosior (67’ Piotr Ceglarz) – Kacper Wełniak (60’ Dawid Kasprzyk)

Puszcza Niepołomice: Krzysztof Wróblewski – Jakub Bartosz, Artur Craciun, Roman Yakuba, Michał Koj – Jakub Stec (61’ Wojciech Hajda), Konrad Stępień – Michał Walski (61’ Hubert Tomalski), Jakub Serafin (86’ Marcel Pięczek), Artur Siemaszko (65’ Kamil Zapolnik) – Jordan Majchrzak (65’ Adam Kramarz)

Żółte kartki: Kamiński, Szarek, Romanowski – Siemaszko, Stec, Tomalski