Motor Lublin 0-1 Górnik Łęczna

W meczu 5. Kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał z Górnikiem Łęczna 0:1. Na trybunach zasiadło 13 994 widzów.

Pierwsze pół godziny obie drużyny przeznaczyły na taktyczne rozpoznanie. Motorowcy wysoko i umiejętnie pressowali starając się odebrać piłkę przeciwnikom na ich połowie boiska. Niemniej jednak, w sytuacjach koniecznych bardzo dobrze radzili sobie również w niskiej obronie.

W 29. minucie bliski zdobycia bramki był Piotr Ceglarz, którego strzał z rogu pola karnego przeleciał tuż nad poprzeczką bramki Górnika. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę wyraźnie przejął Motor. Podopieczni trenera Feio kilkukrotnie groźnie dośrodkowywali i cierpliwie kontrolowali mecz. To jednak nie przyniosło pożądanego efektu i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej części gry to lepszy moment gości, gdzie jedna z centr mogła zakończyć się golem po strzale przewrotką Marko Roginica. Tak się jednak nie stało, a w odpowiedzi to Motor zaatakował. Całkowicie zamknął rywali na własnej połowie i co chwilę dochodził do sytuacji bramkowych. Jedną z lepszych okazji gospodarze mieli w 84. minucie, gdy po świetnym prostopadłym zagraniu Bartosza Wolskiego sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kacper Śpiewak. Chwilę później w dwóch sytuacjach bramkarz gości wykazał się świetnym refleksem: najpierw poradził sobie ze sprytnym lobem Wolskiego, a potem fenomenalnie obronił strzał z bliskiej odległości Arkadiusza Najemskiego.

Motor nie przestał atakować i w jednej z kolejnych akcji po strzale Mariusza Rybickiego piłka minimalnie ominęła poprzeczkę bramki Górnika. Motorowcy dominowali, ale bramkę ostatecznie zdobyli rywale. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry sytuację sam na sam po długim zagraniu od obrońców wykorzystał Egzon Kryeziu. Motor do końca meczu próbował wyrównać, lecz bezskutecznie.

Arena Lublin, 19 sierpnia 2023 r., godz. 17:30

Bramki: 0:1 Egzon Kryeziu (90’)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Filip Luberecki – Michał Król (77. Marcel Gąsior), Bartosz Wolski, Jakub Lis, Kamil Wojtkowski (67. Mariusz Rybicki), Piotr Ceglarz (77. Dariusz Kamiński) – Kacper Wełniak (67. Kacper Śpiewak)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Jonathan de Amo, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski – Miłosz Kozak, Paweł Żyra, Adam Deja (60. Souleymane Cisse), Egzon Kryeziu, Piotr Starzyński (72. Fryderyk Janaszek) – Marko Roginić (72. Karol Podliński)

Żółte kartki: Śpiewak / Kryeziu

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)

Źródło: Motor Lublin