MKS Selgros uległ w meczu z Vistalem Gdynia w półfinale Pucharu Polski

Piłkarki MKS Selgros mierzyły w podwójną koronę, niestety będą musiały obejść się bez tego. W sobotnim półfinale Final Four Pucharu Polski zawodniczki Sabiny Włodek doznały porażki z Vistalem Gdynia 28:29. W niedzielę zagrają mecz o brązowy medal.

Rywalki od pierwszego gwizdka za wszelką cenę chciały rewanżu za porażkę w finale superligi kobiet. Lublinianki wygrywały tylko przez chwilę, a później cały czas na parkiecie panował Vistal. Po kwadransie było 11:7 dla ekipy Pawła Tetelewskiego. Po 30 minutach mistrzynie Polski traciły cztery gole.

W drugiej połowie było jeszcze gorzej, bo MKS Selgros tracił do przeciwniczek aż pięć goli (16:21). Dorota Małek i jej koleżanki nie poddawały się i systematycznie odrabiały straty. Na dziewięć minut przed końcem było już tylko 26:24 dla ekipy z Gdyni. Ostatecznie podopieczne trener Sabiny Włodek uległy jednak 28:29.

Zespół z Lublina w niedzielę zawalczy o brązowy medal z Pogonią Baltica Szczecin. Początek meczu zaplanowano na godz. 15.