MKS FunFloor Perła Lublin – EKS Start Elbląg 41:20 (18:9)

Lubelskie szczypiornistki zakończyły fazę zasadniczą sezonu ORLEN Superligi Kobiet wysokim zwycięstwem. MKS FunFloor Lublin zdominował EKS Start Elbląg, wygrywając 41:20 i kończąc marzenia gości o rywalizacji w grupie mistrzowskiej.

Wynik otworzyła Paulina Kuźmińska, ale jeszcze przed upływem pierwszej minuty spotkania wyrównała Beyza Turkoglu. Był to pierwszy gol tureckiej skrzydłowej w lubelskiej hali Globus. Gola na 2:1 zdobyła chwilę później Aleksandra Olek. W siódmej minucie gospodynie wygrywały już 4:1. Lublinianki dobrze prezentowały się w obronie. Skutecznie też uruchamiały i wykańczały kontry. Kapitalną formą błyszczała Aleksandra Tomczyk. W 13. minucie biało-zielone wygrywały 9:2. Pięć bramek z rzędu zdobyła właśnie rozgrywająca lubelskiej drużyny. Przed upływem pierwszego kwadransa piłkę w siatce zdążyła zmieścić jeszcze Paulina Stapurewicz. Kolejnym celnym rzutem odpowiedziała jej Tomczyk.

Przewaga lublinianek wciąż rosła. W 22. minucie Daria Szynkaruk zdobyła gola na 14:7 dla swojego zespołu. Połowa goli biało-zielonych na tym etapie spotkania to trafienia autorstwa Aleksandry Tomczyk. Gdy popularna „Tomek” imponowała w ofensywie, po drugiej stronie parkietu błyszczała bramkarka MKS-u FunFloor Weronika Gawlik. W pierwszej połowie EKS Start zdołał zdobyć tylko dziewięć goli. Dorobek gospodyń był dwukrotnie wyższy.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyła Kinga Achruk, dając miejscowym dwucyfrową przewagę (19:9). Chwilę później doświadczona rozgrywająca popisała się fenomenalną asystą, przy bramce Magdy Balsam. Wcześniej piłkę w bramce gości umieściła jeszcze Paulina Masna. Po trzech minutach od wznowienia gry MKS FunFloor Lublin wygrywał już 22:9. Wicemistrzynie Polski nie miały jednak dość. Pierwszego gola w drugiej połowie dla gości zdobyła w 36. minucie Paulina Kuźmińska. Lublinianki prowadziły wówczas już 25:10. Po upływie trzeciego kwadransa gry tablica wyników wskazywała rezultat 30:14.

Przewaga gospodyń była bezdyskusyjna. Na pięć minut przed końcową syreną 22-krotne mistrzynie Polski zwyciężały 36:19. Kolejne trafienie miejscowych to gol Aleksandry Tomczyk. Dziesiąty w tym spotkaniu. Niedługo później rozgrywająca trafiła ponownie (38:19). MKS FunFloor Lublin na koniec fazy zasadniczej sezonu ORLEN Superligi Kobiet zaserwował kibicom zebranym w hali Globus najwyższe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Końcowy wynik na 41:20 ustaliła Daria Szynkaruk.

MKS: Wdowiak, Gawlik – Tomczyk 11, Olek 4, Turkoglu 4, Balsam 4, Szynkaruk 4, Masna 3, M. Więckowska 3, Płomińska 2, Andruszak 2, Achruk 2, Roszak 1, D. Więckowska, Noga. Kary: 8 min. Trener: Edyta Majdzińska

EKS: Ciąćka, Pentek – Głębocka 3, Stapurewicz 3, Grabińska 3, Weber 2, Kuźmińska 2, Pahrabitskaya 2, Wiśniewska 2, Bancilon 1, Tarczyluk 1. Kary: 2 min. Trener: Roman Mont

Sędziowały: Marina Dupli, Olena Podebrina

Źródło: MKS Lublin