Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zakwalifikowali się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang

Mateusz Luty z AZS UMCS Lublin wspólnie z Krzysztofem Tylkowskim zajęli 12 miejsce w Sankt Moritz i tym samym zakwalifikowali się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W czwórkach Luty zajął w raz z drużyną dopiero 23 pozycję.

Pierwszy ślizg w występie dwójkowym poszedł wręcz rewelacyjnie, polscy zawodnicy zajęli po nim wysokie, bo 9 miejsce. W drugim Luty nie uniknął kilku błędów, które pozwoliły uplasować się finalnie na 12 pozycji.

Zajęliśmy dobre miejsce, a od 9 miejsca dzieliło nas zaledwie 0.06 sek. Po tym występie możemy jednak oficjalnie potwierdzić, że zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang – napisał Mateusz Luty na swoim facebookowym profilu.

W czwórkach startował również inny zawodnik AZS UMCS – Grzegorz Kossakowski. Tutaj wynik był już jednak dużo gorszy. Przez zepsuty start Polacy zanotowali jeden ze słabszych czasów otwarcia, co nie pozwoliło na kwalifikację do drugiego ślizgu. Nasi rodacy zakończyli czwórkową rywalizację na 23 pozycji.