Luxiona AZS UMCS Lublin ‒ Górnik Polkowice 3-5 (1-2)

Luxiona AZS UMCS Lublin uległa we własnej hali liderowi rozgrywek ‒ Górnikowi Polkowice 3-5. Dla Dzików była to już trzecia porażka w szóstym meczu sezonu 1. Ligi Futsalu.

Początek meczu nie zapowiadał, że spotkanie w hali Globus będzie w tak widoczny sposób zdominowany przez zespół gości. W 5. minucie to lublinianie przechwycili piłkę na połowie rywali, a futsalówkę do pustej bramki skierował Jakub Wankiewicz (1-0). Od tego momentu wyraźnie przycisnęli goście. Cel w postaci bramki osiągnęli w 13. minucie. Bardzo ładnym strzałem z lewej strony boiska w długi róg bramki popisał się Radosław Karpiński (1-1). Górnicy dalej naciskali, kontrolując boiskowe wydarzenia. W 18. minucie błąd w defensywie popełnili podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego, a ten wykorzystał Paweł Wyżga (1-2). Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po zmianie stron, początkowe minuty należały do zielono-białych. Jednak nie przyniosły one gola dla Dzików. Po chwili z letargu otrząsnęli się przyjezdni, a już po nieco ponad czterech minutach podwyższyli prowadzenie za sprawą Dawida Białego (1-3). Kolejny gol to wynik straty po źle rozegranym aucie. Niefrasobliwość obrony AZS-u wykorzystał Maksym Panasenko i w 27. minucie było 1-4. Nim miejscowi zdołali się otrząsnąć przegrywali już 1-5. Fenomenalnym trafieniem w samo okienko popisał się Marcel Michalczak. Dzików stać było na zmniejszenie strat do stanu 3-5. Autorami bramek Jakub Wankiewicz i Tomasz Ławicki. W Lublinie w pełni zasłużenie wygrał zespół gości. Górnik z kompletem zwycięstw przewodzi Grupie Południowej. Akademicy są w dolnej połówce. Tabela TUTAJ.

Wierzyłem w drużynę i początek meczu wcale nie zapowiadał takiego obrotu spraw, jaki potem nastąpił. Jednak w pewnym momencie zaczęliśmy dawać prezenty rywalom. To ich nakręciło do tego stopnia, że to oni dziś wygrali. My nie wykorzystaliśmy swoich okazji w pierwszej połowie oraz gdzieś odpłynęliśmy w swoich głowach. Nie możemy popełniać tego błędu w przyszłości ‒ komentował trener gospodarzy, Konrad Tarkowski.

Luxiona: Adrian Parzyszek, Michał Ostrowski, Marcin Ostrowski, Jakub Wankiewicz (5’, 30’), Łukasz Mietlicki, Paweł Furtak, Tomasz Ławicki (38’), Maciej Ostrowski, Tomasz Sekrecki, Damian Mazurkiewicz, Wiktor Rusyn, Jarosław Wójcik.
Górnik: Wojciech Wójtowicz, Oleksandr Nahaitsev, Maksym Panasenko (27’), Marcel Michalczak (27), Radosław Karpiński (15’), Łukasz Sikorski, Michał Mielczarek, Paweł Wyżga (18’), Patryk Potocki, Dawid Biały (25’), Marcel Wolan, Marek Dudka.

Autor: Kamil Wojdat

Źródło: KU AZS UMCS Lublin