Lechia Gdańsk – Motor Lublin 0-1

Drużyna Gonçalo Feio odniosła drugie z rzędu zwycięstwo, w swoim pierwszym wyjazdowym spotkaniu sezonu 2023/2024 rozgrywek Fortuna 1. Ligi, tym razem nad spadkowiczem z Ekstraklasy, gdańską Lechią.

Trener lubelskiej drużyny desygnował do gry niezmienioną wyjściową jedenastkę w stosunku do poprzedniej kolejki ligowej. Motor rozpoczął spotkanie od skutecznego pressingu, jednak wraz z upływem czasu jakość indywidualna zawodników Lechii zmusiła lubelską drużynę do przejścia do obrony niskiej. Przeciwnik miał liczne okazje ze stałych fragmentów gry, ale żółto-biało-niebiescy w swoim stylu i bardzo skutecznie je niwelowali. Lubelski beniaminek miał przewagę w posiadaniu piłki, ale ostatecznie brakowało cierpliwości w polu karnym i wszystkie próby kończyły się na nieudanych dośrodkowaniach. Jedyna okazja bramkowa w 1. połowie, to niegroźny strzał głową Rafała Króla. Do przerwy na Polsat Plus Arenie nie obejrzeliśmy bramek po żadnej stronie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dzięki swojej dyscyplinie taktycznej, Motor skutecznie odpierał próby ataków Lechii, która szukała swoich szans w strzałach z dystansu, jednak robiła to zbyt niecelnie, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Budziłka. Im bliżej końcowego gwizdka arbitra z Olsztyna, tym  lublinianie zyskiwali coraz większe przestrzenie do kontrataków i finalnie, podczas jednej z takich dynamicznych akcji, Mariusz Rybicki napędzający lewą stronę, podał do debiutującego w drużynie Motoru Bartosza Wolskiego, który precyzyjnym strzałem w doliczonym czasie, dał nam bramkę na wagę zwycięstwa. Do końca meczu Motor miał jeszcze 3 groźne kontry, których finalnie nie udało zmienić się na kolejne gole. Trener Feio i jego drużyna dopisują zatem kolejne trzy punkty w pierwszoligowej tabeli, żegnając się z przepięknym obiektem Polsat Plus Arena w Gdańsku w znakomitych nastrojach.

W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, kolejna ligowa kolejka Fortuna 1. Ligi, kiedy Motor podejmie na Arenie Lublin drużynę GKS Katowice. Początek spotkania o godz. 15:00

Bramki: B. Wolski 90+2’

Lechia Gdańsk: Mikułko – Piła, Brzęk, Neugebauer, Kałahur – Diabate, Fernandez, Szczepański (72’ Kapić), Sezonienko (72’ Conrado) – Zjawiński.

Motor Lublin:  Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Sebastian Rudol (46’ Bartosz Zbiciak), Filip Luberecki, – Mathieu Scalet (76’ Jakub Lis), Kamil Wojtkowski (46’ Bartosz Wolski), Rafał Król, Piotr Ceglarz (73’ Mariusz Rybicki), Michał Król – Kacper Wełniak (57’ Kacper Śpiewak)

Żółte kartki: Fernandez, Piła / Rudol, R. Król, Śpiewak.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)