Korona Handball – MKS Selgros 26:30.

W Pucharze Polski piłkarki ręczne MKS Selgros wygrały z Koroną Handball Kielce i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Najskuteczniejszą w ekipie mistrzyń Polski okazała się być Joanna Drabik, wychowanka klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego

Miejscowe zaliczyły dobry początek spotkania i szybko wyszły na prowadzenie. Dominacja trwała do 20 min, kiedy lubliniankom udało się doprowadzić do remisu. Następnie na prowadzenie mistrzynie Polski wyprowadziła Joanna Drabik.

Wydawało się, że w druga połowa w wykonaniu mistrzyń Polski to spokojne powiększanie własnej przewagi. Jednak kielczanki grały bardzo dobrze. Selgros prowadził, ale różnica w bramkach ciągle wynosiła 2 lub 3 bramki. Korona doprowadziła do nerwowej końcówki. W 50 min gospodynie wyszły na prowadzenie 23:22 i w Kielcach było czuć niemałą sensację. Ostatnie minuty to jednak doświadczenie mistrzyń Polski, które wygrały 30:26 i wywalczyły awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Korona Handball Kielce – MKS Selgros Lublin 26:30 (14:16)

Selgros: Gawlik, Januchta – Drabik 8, Mihdaliova 6, Bożović 5, Gęga 4, Skrzyniarz 3, Nocuń 2, Matuszczyk 1, Uzar 1, Niedźwiedź, Kowalska, Kozimur, Rosiak, Charzyńska, Rola.