Kasztelan Cup: zwycięstwo TBV Startu Lublin

Start pokazał podczas turnieju bardzo dobrą dyspozycję. W finale ekipa z Lublina pokonała gospodarzy turnieju, czyli Anwil Włocławek 75:70.

W półfinale podopieczni Davida Dedka zmierzyli się z Rosą Radom. Tam lublinianie radzili sobie znakomicie i dominowali przez większość spotkania nad rywalem. Mimo przewagi koszykarzy z Lublina końcówka była niezwykle emocjonująca. Na kilka sekund przed końcem Start prowadził jednym punktem, a do rzutu składał się Obie Trotter – został on zablokowany przez „czerwono-czarnych”, którzy tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Znakomity mecz rozegrał Mateusz Dziemba, który zdobył 19 punktów oraz Marcin Dutkiewicz z dorobkiem 18 punktów.

W finale TBV Start zmierzył się z Anwilem Włocławek, czyli gospodarzem turnieju i aktualnym mistrzem Polski. W tym wypadku grę prowadzili faworyci z Włocławka, którzy po trzech kwartach mieli już 7 punktów przewagi nad lublinianami. Finalnie jednak dzięki kapitalnej czwartej kwarcie i bardzo dobrej dyspozycji Jamesa Washingtona (MVP turnieju), koszykarze z Lublina mogli cieszyć się z niespodziewanego zwycięstwa w Kasztelan Cup.

Rosa Radom – TBV Start Lublin 89:90 (17:24, 19:18, 25:22, 28:26)

Anwil Włocławek – TBV Start Lublin 70:75 (15:15, 14:12, 24:19, 17:29)