Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Miejscem rywalizacji było Aqua Lublin

W Lublinie doskonale spisała się Alicja Tchórz, która zdobyła aż pięć medali, w tym cztery złote. Pawłowi Korzeniowskiemu udało się wywalczyć cztery medale, a Radosław Kawęcki trzykrotnie stawał na podium.

Z bardzo dobrej strony pokazała się ponownie Julia Adamczyk. Reprezentantka AZS UMCS Lublin zdobyła dwa medale – srebro na 200 metrów stylem motylkowym oraz brąz na 400 metrów stylem zmiennym. Z naszego województwa na podium udało się stanąć również Gabrieli Bernat, która zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym.

W klasyfikacji generalnej imprezy w Lublinie wśród kobiet najlepsza była Alicja Tchórz, a wśród mężczyzn najlepszy był Wojciech Wojdak. Klasyfikację medalową wygrała Juvenia Wrocław, której pływacy zdobyli aż 15 medali, z czego 8 koloru złotego. AZS UMCS zakończył rywalizację na 16 pozycji, a Skarpa Lublin uplasowała się 3 miejsca dalej na pozycji 19.