GKS Tychy 2:0 Motor Lublin

W meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał na wyjeździe z GKS-em Tychy 2:0.

Na początku spotkania delikatną przewagę zyskali gospodarze, którzy umiejętnie neutralizowali ataki Motoru i sami próbowali kontratakować wykorzystując boczne sektory boiska. Po jednej z tego typu akcji Bartosz Śpiączka niebezpiecznie uderzał głową, ale jego strzał obronił Łukasz Budziłek. Podopieczni trenera Banasika dopięli swego w 14. minucie. Po bardzo dobrej indywidualnej akcji Krzysztof Machowski mocnym uderzeniem trafił do siatki.

Motor próbował odpowiedzieć, ale bezskutecznie. W 28. minucie to gospodarze zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Wiktor Żytek. Piłkarze trenera Feio musieli zaatakować, dlatego też po bramce mecz się otworzył. To pozostawiło miejsce na ewentualne kontry ze strony GKS-u. Po jednej z nich strzał Żytka z dystansu obronił Budziłek. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały swoje okazje, ale żadna z nich nie doprowadziła do zmiany rezultatu. Motorowcy byli tego bardzo blisko w 45. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Sebastiana Rudola wylądował na poprzeczce.

Drugą połowę żółto-biało-niebiescy rozpoczęli z nastawieniem na ofensywę, ale ich ataki nie prowadziły jednak do stuprocentowych okazji strzeleckich. Przewaga i dominacja Motorowców rosła, ale niestety próby gry kombinacyjnej, czy też dośrodkowań nie przyniosły efektu w postaci gola. Kilkukrotnie Maciej Kikolski był zmuszony do interwencji na przedpolu, ale poradził sobie z nimi bardzo dobrze. Mimo starań podopiecznych trenera Feio, ostatecznie nie udało się zdobyć bramki kontaktowej i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla GKS-u Tychy.

Tychy, 17 września 2023 r., godz. 12:40

Bramki: 1:0 Krzysztof Machowski 14’, 2:0 Wiktor Żytek 28’

GKS Tychy: Maciej Kikolski – Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Marko Dijaković (73’ Norbert Wojtuszek) – Krzysztof Machowski, Jakub Bieroński (89’ Marcin Szpakowski), Wiktor Żytek, Marcel Błachewicz – Mateusz Radecki (62’ Przemysław Mystkowski), Bartosz Śpiączka (62’ Daniel Rumin), Wiktor Niewiarowski (62’ Patryk Mikita)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Przemysław Szarek (19’ Sebastian Rudol), Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (46’ Filip Luberecki) – Michał Król, Bartosz Wolski, Jakub Lis (46’ Marcel Gąsior), Piotr Ceglarz, Mariusz Rybicki (60’ Rafał Król) – Kacper Śpiewak (60’ Michał Żebrakowski)

Żółte kartki: Śpiączka, Mikita, Nedić, Żytek – Palacz, Gąsior

Źródło: Motor Lublin