GKS Katowice 2:0 Motor Lublin

W meczu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:2.

Pierwsze dziesięć minut gry to wzajemne rozpoznanie ze strony obu drużyn. W 12. minucie szybką kontrę wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Adriana Błąda poszybował nad poprzeczką Łukasza Budziłka. W kolejnych fragmentach spotkaniach w grę wkradło się więcej agresywności.

W 30. minucie po rzucie rożnym, sprzed pola karnego uderzał Filip Wójcik, ale jego strzał nie był celny. Parę chwil później to GKS był bliżej otworzenia wyniku spotkania. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Grzegorz Rogala. Motorowcy nie pozostali dłużni i też dwukrotnie zagrozili bramce rywali. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie uderzał Kacper Śpiewak, ale jego strzał wybronił Dawid Kudła. Następnie strzał Mariusza Rybickiego został wybity tuż sprzed linii bramkowej.

W 41. minucie gospodarze wypracowali rzut karny. Dośrodkowanie w pole karne przypadkowo ręką zatrzymał Marcel Gąsior. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Arkadiusz Jędrych, dzięki czemu GKS objął prowadzenie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od podwójnej zmiany dokonanej przez trenera Feio. Na boisku pojawili się Filip Luberecki i Mbaye Jacques Ndiaye. Motor od początku próbował zaatakować, ale podopieczni Rafała Góraka skutecznie się bronili. W dalszej części spotkania trener Motoru zdecydował o wprowadzeniu do gry również Jakuba Lisa, Kamila Wojtkowskiego oraz Samuela Mráza.

Choć żółto-biało-niebiescy walczyli o wyrównanie, to w 81. minucie Sebastian Bergier miał okazje na zdobycie bramki, uprzedzając wychodzącego za pole karne Budziłka, ale jego strzał okazał się niecelny. Parę minut później napastnik gospodarzy dopiął swego. Miał mnóstwo przestrzeni przed polem karnym Motoru i huknął nie do obrony, czym podwyższył prowadzenie GKS na 2:0. Wynik do końca już się nie zmienił i ligowe punkty pozostały w Katowicach.

Stadion GKS Katowice, 19 lutego 2024 r., godz. 18:00

Bramki: 1:0 Arkadiusz Jędrych 42’ k., 2:0 Sebastian Bergier 84’

GKS Katowice: Dawid Kudła – Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor – Marcin Wasielewski, Antoni Kozubal (90+1’ Bartosz Baranowicz), Oskar Repka, Grzegorz Rogala (90+1’ Adrian Danek) – Shun Shibata (77’ Christian Aleman), Sebastian Bergier (87’ Kacper Pietrzyk), Adrian Błąd (77’ Mateusz Marzec)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Kamil Kruk, Krystian Palacz (46’ Filip Luberecki) – Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (54’ Jakub Lis), Piotr Ceglarz (69’ Kamil Wojtkowski) – Dariusz Kamiński, Kacper Śpiewak (76’ Samuel Mráz), Mariusz Rybicki (46’ Mbaye Jacques Ndiaye)

Żółte kartki: Rogala – Palacz

Źródło: Motor Lublin