Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:2 (1:2)

W meczu inaugurującym sezon 2022/23 nasza drużyna zremisowała 2:2 na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Rywalizacja przyniosła sporo emocji.

Do przerwy “Motorowcy” prowadzili 2:1. Wynik otworzył samobójczym strzałem kapitan gospodarzy, Donatas Nakrosius. Przed upływem drugiego kwadransa gry miejscowi doprowadzili do wyrównania. Natomiast rezultat pierwszej połowy ustalił pięknym strzałem Piotr Ceglarz.

Po zmianie stron Garbarnia ponownie zdołała zdobyć bramkę zapewniającą jej remis i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. A od 74. minuty nasza drużyna musiała grać w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jakub Staszak.

Bramki: Żak 28, 67 – Nakrosius 9 (samobójcza), Ceglarz 32

Garbarnia: Kozioł – Warczak, Kardas, Bartków, Nakrosius, Duda (62 Kuczak), Nowak (62 Dziedzic), Pranica (70 Marszalik), Słomka, Mularczyk, Żak

Motor: Furman – Rudol, Szarek, Rozmus, Wójcik (90 Cichocki), Gąsior (62 Kusiński), R. Król, Staszak, Rybicki (46 Sędzikowski), Ceglarz (68 Kahsay), Żebrakowski

Żółte kartki: Kardas, Kuczak, Żak – Staszak (dwie), Żebrakowski, Kusiński

Czerwona kartka: Staszak (74. min – za drugą żółtą)

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)