EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:28 (7:15)

Wygraną 28:22 z EKS Startem Elbląg MKS Lublin zakończył sparingi przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet.

Drugie z rzędu spotkanie ze Startem Elbląg rozpoczęliśmy w zestawieniu Wdowiak, Królikowska, Nosek, Anastacio, Rosiak, Nocuń i Olek. Pierwsze trafienie w meczu zanotowała jednak zawodniczka rywalek, Aleksandra Dronzikowska. Szybko jednak z kontry odpowiedziała Dagmara Nocuń.

Na pierwsze prowadzenie biało-zielone wyszły w 12. minucie, kiedy to do siatki trafiła Aleksandra Olek. Chwilę wcześniej natomiast dwa rzuty karne z rzędu obroniła Weronika Gawlik. Po 19 minutach gry było już 8:4 dla naszego zespołu. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę, dzięki dobrej postawie w bramce Pauliny Wdowiak, ale też nieskuteczności rywalek, przewagę udało się powiększyć do ośmiu goli (15:7).

Druga połowa zaczęła się od pięciu szybkich bramek naszej ekipy. Co za tym idzie, po 36 minutach gry było już 20:7 dla MKS. Swoje pierwsze trafienie po powrocie z szatni rywalki zanotowały dopiero chwilę później, kiedy Paulinę Wdowiak pokonała Alona Shupyk. W 40. minucie nasza golkiperka popisała się natomiast piękną interwencją, kiedy to końcówkami palców „wyciągnęła” rzut próbującej ją przelobować ukraińskiej rozgrywającej.

Na kwadrans przed końcową syreną biało-zielone były już de facto pewne szóstego sparingowego zwycięstwa, bo wygrywały ze Startem aż 24:13. Końcówka spotkania była co prawda nieco słabsza w naszym wykonaniu, ale mimo to zakończyliśmy je wygraną 28:22. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie MKS była Dagmara Nocuń, autorka siedmiu trafień.

Rozgrywki PGNiG Superligi nasza drużyna zainauguruje już w środę, 9 września, domowym starciem z Eurobud JKS Jarosław.

Start: Pająk, Markava – Choromańska 2, Świerczek 2, Waga 3, Bojicić 1, Gędłek, Pękala 1, Cygan 3, Shupyk 3, Dronzikowska 4, Stapurewicz 3, Yaschuk, Rancić. Kary: 12 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Anastacio 2, Olek 3, Balsam, Malović 6, Szarawaga 1, Więckowska, Gęga 3, Królikowska 1, Tatar 1, Nosek, Nocuń 7, Gadzina 1, Rosiak 3. Kary: 8 min. Trener: Kim Rasmussen.

Źródło: MKS Lublin