Dziki zajęły drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski

AZS UMCS Lublin wywalczył srebro w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 rozgrywanych w Łęczycy.

AZS UMCS w grupie mierzył się z Gwiazdą Ruda Śląska, Solnym Miastem Wieliczka oraz FC Kartuzy. W pierwszym spotkaniu przeciwko drużynie z Rudy Śląskiej do przerwy prowadzili 1:0 po golu Marcina Michoty. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Jakub Wankiewicz. Do kontaktu doprowadził jednak Dawid Skorupa. Ostatecznie Dziki wygrały 3:1, a wynik ustalił Mateusz Szafrański. Później akademicy zmierzyli się z ekipą z Wieliczki. Mimo wyrównanego pojedynku Piotr Chodziutko strzelił gola na wagę wygranej. W ostatnim spotkaniu lublinianie polegli 0:3 drużynie z Kaszub, ale dzięki dwóm wcześniejszym wygranym awansowali do fazy pucharowej.

Tam „Dziki” zagrały z TAF Toruń. Lublinianie pokonali ich 5:1, a trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Wankiewicz. Po golu dołożyli z kolei Rafał Al-Swaiti i Maciej Skrzypek.

W półfinale podopiecznych trenera Gadzickiego czekała rywalizacja z BSF ABJ Bochnia. Spotkanie roztrzygnęło się w drugiej połwie, kiedy gole zdobyli Maciej Welman i Sebastian Pyda. W fianale AZS UMCS zmierzył się z Rekord Bielsko-Biała. Bielczanie wygrali to spotkanie 3:0, a AZS UMCS wywalczyłsrebrne medale. Z kolei Paweł Furtak został wybrany najlepszym bramkarzem zawodów.

AZS UMCS Lublin: Maciej Welman, Jakub Wankiewicz, Rafał Król, Sebastian Pyda, Piotr Chodziutko, Paweł Furtak, Maciej Skrzypek, Mateusz Szafrański, Wojciech Wiśniewski, Rafal Al-Swaiti, Damian Stelmaszczuk, Michał Kowalczyk, Marcin Michota, Dominik Niemczyk.