Dwa złote medale Alicji Wrony podczas 69. Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce

69. Mistrzostwa Polski Juniorów za nami. Zawodnicy z województwa lubelskiego wywalczyli podczas imprezy w Białej Podlaskiej pięć medali.

Doskonale zaprezentowała się zwłaszcza Alicja Wrona. Zawodniczka AZS UMCS najpierw pobiła swój rekord życiowy w biegu na 200 m przy okazji eliminacji. Później, podczas decydującej walki o podium dystans pokonała z rezultatem 23,88 sekundy, dzięki czemu wywalczyła złoto. Dodatkowo lublinianka uzyskała także minimum na mistrzostwa Europy juniorów. To jednak nie koniec jej wystęów. Wrona wygrała także w rywalizacji kobiet na 400 m. Ten dystans pokonała w czasie 54,90.

Lekkoatleci z naszych klubów zwyciężali jeszcze na dystansach rozgrywanych poza konkurencją, bez medali. Weronika Wierzbicka (AZS UMCS Lublin) okazała się najlepsza na 400 m w rywalizacji kobiet, a Marek Melech (Żak Biała Podlaska) na tym samym dystansie wśród mężczyzn.