Duży sukces Polaków w Londynie w zawodach o Puchar Świata

Stadion olimpijski w Londynie był miejscem, w którym rozegrały się zawody o puchar Świata. Polskę reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego. Dodatkowo Biało-Czerwoni zajęli 2. miejsce tuż za USA.

Paulina Guba potwierdziła swoją fantastyczną formę. Pchnęła kulą na odległość 19,29 metra, co dało jej drugą pozycję zaraz za Chinką – Lijiao Gong.

Tu chodziło o punkty i o zajęcie jak najwyższej lokaty. Jestem bardzo zadowolona, że na takiej fajnej imprezie przekroczyłam 19 metrów – mówiła w rozmowie z TVP Sport Paulina Guba. Dodawała też, co dają jej ostatnie, świetne wyniki. – Wychodzę teraz na konkursy pewniejsza. Wiem, na co mnie stać i że mogę pchać daleko. Mam nadzieję, że w mistrzostwach Polski będzie jeszcze lepiej. Muszę się oswoić z tymi 19 metrami. Berlin? Zobaczymy – dodawała zawodniczka AZS UMCS Lublin.

W biegu na 100 metrów przez płotki piątą lokatę wywalczyła Karolina Kołeczek, która również reprezentuje AZS UMCS. Dobrą robotę wykonali również zawodnicy Agrosu Zamość, którzy zajęli w sztafecie 4 x 100 siódmą pozycję z czasem 38,42.

Finalnie w klasyfikacji medalowej Polacy zajęli 2. pozycję. Przed nami uplasowały się Stany Zjednoczone, a najniższy stopień podium przypadł Wielkiej Brytanii.