Dobry występ pływaków AZS UMCS Lublin podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Sześć medali i trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej to – dorobek pływaków AZS UMCS Lublin podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu. Zawody odbyły się w Gliwicach w dniach 20-22 lipca.

W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym na drugim stopniu podium stanęła Weronika Żmuda, która ukończyła zmagania z czasem 32.52 sekundy. Lepsza od niej okazała się tylko reprezentująca AZS-AWF Warszawa – Weronika Hallmann (31.96 sekundy). Trzecia z wynikiem 32.73 sekundy była Alexandra Iwanowska (AZS Łódź).

Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym brąz zdobyła Karolina Smyłek (2:19.16 sekundy). Wyprzedziły ją: druga Julia Koluch (UKS Kapry-Armexim Pruszków) oraz zwyciężczyni Weronika Górecka (AZS-AWF Warszawa). Czas warszawianki to 2:14.65 sekundy.

Jako druga rywalizację 4×200 metrów stylem dowolnym zakończyła sztafeta żeńska AZS UMCS Lublin w składzie: Zuzanna Rabiniak, Julia Łysakowska, Weronika Żmuda, Ewa Osiniak. Ich czas to 8:40.04 sekundy. Pierwsza na mecie była drużyna MKP Szczecin (8:32.22 sekundy). Podium uzupełniła ekipa “MUKS” Piętnastka (8:44.63 sekundy).

Drugiego dnia zawodów już drugi indywidualnie medal na swoim koncie zapisała Weronika Żmuda. Tym razem na 200 metrów klasykiem (2:32.37 sekundy). Najlepsza okazała się Weronika Hallmann (2:29.43 sekundy). Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Rutkowskiej (TP Skalar Słupsk) – 2:33.78 sekundy.

Na zakończenie zmagań w niedzielę, pływacy z Lublina jeszcze dwukrotnie stanęli na podium. Weronika Żmuda wywalczyła brąz na 100 metrów stylem klasycznym (1:10.48 sekundy). Wyprzedziły ją: druga Alexandra Iwanowska (1:10.22 sekundy) i najszybsza Weronika Hallmann (1:09.79 sekundy).

Pierwsze i jedyne złoto dla AZS UMCS Lublin zdobyła sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym (4:20.46 sekundy). Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Smyłek, Ewa Osiniak, Weronika Żmuda, Zuzanna Rabiniak. Druga była MKS Juvenia Wrocław, a trzeci AZS Politechnika Łódzka.

W klasyfikacji punktowej AZS UMCS Lublin z 433 pkt. na koncie uplasował się na trzecim miejscu. Wygrał UKS G-8 Bielany Warszawa (524 punkty). Druga była drużyna WKS Śląska Wrocław (471 punktów). W zestawieniu medalowym ekipa z Lublina była dwunasta.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin