BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 2:3

W drugim spotkaniu finałowym Tauron 1. Ligi siatkarze LUK Politechnika Lublin pokonała drużynę BBTS Bielsko – Biała 2:3 i potrzebują już tyko jednego zwycięstwa aby wywalczyć awans do Plus Ligi. Kolejne spotkanie z BBTS odbędzie się w czwartek 6 maja, o godzinie 20.30, w hali MOSiR w Lublinie.

Niedzielna potyczka podopiecznych trenerów Dariusza Daszkiewicza była jednym z najciekawszych widowisk sportowych jakie zaprezentowali w kończącym się już sezonie. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt i dopiero od stanu 5:5 gospodarze rozpoczęli mozolne budowanie przewagi na 9:5 i 12:7. Następnie uspokojoną przerwą na rządnie grę zaczęli prowadzić gospodarze doprowadzając do remisu. Pierwsza partia zakończyła się asem serwisowym zdobytym przez Kirkuna z BBTS i wynikiem 25:22.

Kolejny set był niemal kopią poprzedniego: remisowa gra i okresowe prowadzenie każdej ze stron. Ten stan rzeczy trwał do wypracowania pięciopunktowej przewagi w drugiej połowie partii. Wynik 20:15 dla BBTS dał jednak fałszywą pewność i goście dość szybko doprowadzili do remisu, a set zakończył się na przewagi stosunkiem punktów 30:28.

Kolejne trzy sety to już popis przyjezdnych i potwierdzenie starego, siatkarskiego powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2. Sety kończyły się wynikami: 15:25, 20:25, 13:15 a cały mecz ostatecznie 2:3.

BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 2:3 (25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15)

BBTS: Macionczyk (2), Siek (2), Piotrowski (5), Cedzyński (7), Krikun (42), Makowski (5), Jaglarski (libero) oraz Marek (libero), Vicentin (7), Hunek (1), Gryc. Kapelus (1), Czetowicz, Hunek (1), Oniszk (1),

LUK: Rusin (11), Romać (8), Sobala (13), Pająk (8), Stajer (7), Mehić (5), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Durski, Szaniawski, Wachnik (6),  Ziobrowski (25).

MVP: Jakub Ziobrowski (LUK Politechnika)