AZS UMCS Lublin z drugim medalem na pływackich mistrzostwach Polski

Zdobyła go sztafeta AZS UMCS 4 x 200 m stylem dowolnym.

Akademiczki w skłądzie Zuzanna Rabiniak, Wiktoria Samuła, Kamila Andrzejewska i Julia Adamczyk wywalczyła srebro! Lublinianki dopłynęły z czasem 8.12,53 sekundy. Najlepsza okazała się Juvenia Wrocław, która drużynę z Lublina wyprzedziła o ponad 3 sekundy. Z dobrej strony pokazałą się również męska sztafeta, lecz panowie: Kamil Bryła, Konrad Kadrow, Konrad Czerniak i Jan Świtkowski zajęli piąte miejsce w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym.

Inne zawodniczki AZS UMCS, Kamila Andrzejewska i Julia Adamczyk, awansowały do finału na 400 m stylem dowolnym. Pierwsza z zawodniczek zajęła 8 miejsce, a Adamczyk była 12. W fianale Andrzejewska była piąta z czasem 4.15,73, ale brązowa medalistka Milena Karpisz wyprzedziła ją o osiem sekund. Adamczyk była 10 z czasem 4.24,38, a najlepsza okazała się 18-letnia Paulina Piechota, która przy okazji poprawiła rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

Czwarte miejsce na 200 m żabką zajęła Weronika Żmuda, która uzyskała czas 2.27,11. W tym samym wyścigu Wiktoria Samuła zajęła 8 miejsce. Wiktoria Czarnecka w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym odpadła w półfinale. Również na półfinale rywalizację na 50 m stylem grzbietowym zakończył Kamil Bryła.

W wyścigu na 1500 m stylem dowolnym dziewiąte miejsce zajął Bartosz Małyska ze Skarpy Lublin, a jego klubowy kolega Stanisław Chałat zakończył rywalizację „oczko” niżej. W finałąch B popłynęłi z kolei: Jakub Walczysko (AZS UMCS) i Alan Wawrzyńczak (Skarpa) – obaj na 400 m stylem zmiennym. Zawodnik akademików był 15, a Wawrzyńczak zajął 19 miejsce.