AZS Koszalin – TBV Start Lublin 65:79

Koszykarze TBV Start Lublin przyblizyli się do utrzymania. Podopieczni trenera Davida Dedka zwyciężyli w Koszalinie tamtejszy AZS 79:65 i dla zespołu z Lublina była to druga wygrana z rzędu.

W pierwszej kwarcie Start zrobił swoim kibiocm ogromne nadzieje na dobry rezultat. Lublinianie po pięciu minutach wygrywali 9:2. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęli dochodzic jednak gospodarze, którzy po pierwszych 10 minutach  wygrywali 19:16.

Gospodarze w drugiej kwarcie podtrzymali swój styl gry. Ekipa z Koszalina po 14 minutach wygrywała już 29:21. Ambitna gra Startu w kolejnych fragmentach gry pozwoliła im jednak odrobić straty. Mimo remisu na dwieminuty przed końcem, końcówka kwarty to dominacja zawodników trenera Davida Dedka, którzy zeszli na przerwę wygrywając 43:39.

Trzecia kwarta był niemrawa w wykonaniu obu zespołów. Zarówno AZS jak i TBV Start rzucili ledwie po 10 „oczek”, nadal przy czteropunktowym prowadzeniem gości.. W czwartej kwarcie z kolei zespół z Koszalina starał się gonić wynik, ale TBV Start grał mądrze i unikał znaczących błędów, jakie zdarzały mu się w poprzednich spotkaniach. Ostatecznie Start wygrał spotkanie 65:79 i przybliżył się do utrzymania.

AZS Koszalin – TBV Start Lublin 65:79 (19:16, 20:27, 10:10,16:26)

AZS: Remon Nelson 15, Piotr Stelmach 12, Jakub Zalewski 9, Curtis Millage 9, Marcin Nowakowski 6, Kevin Johnson 5, Kenny Manigault 4, Darrell Harris 3, Daniel Wall 2,

Start: Doug Wiggins 18, Nick Kellogg 17, Mateusz Dziemba 13, Jason Boone 9, Jakub Dłoniak 7, Jakub Trojan 6, Łukasz Bonarek 4, Paweł Kowalski 3, Bartosz Ciechociński 2, Nick Covington 0.