8 medali zawodników Spartana podczas 24. Letnich Igrzysk Niesłyszących

8 medali zdobyli zawodnicy Spartana podczas odbywających się w brazylijskim Caxias do Sul 24. Letnich Igrzysk Niesłyszących. Najlepiej spisał się Oskar Gołębiowski, który zainkasował aż trzy krążki: srebro na dystansie 400 m przez płotki, brąz na 400 m oraz zdobył złoto razem z kolegami z reprezentacji Polski w sztafecie 4×400 m.

Tytuł mistrzów olimpijskich w sztafecie 4×400 m. Gołębiowski wywalczył wraz z kolegami z klubu: Grzegorzem Kotowskim i Michałem Kulpą. Srebrne medale wywalili także: oszczepnik Tomasz Rozumczyk, który posłał oszczep na odległość 57,74 m, skoczek wzwyż  Karol Dąbrowski pokonując poprzeczkę na wysokości 1,89 m oraz maratończyk Tomasz Gawroński pokonując dystans nieco ponad 42 km. z czasem 2:34:36. Brązowy medal dorzucił w konkurencji pchnięcia kulą Oskar Kokoszewski.

Igrzyska zakończyły się również sukcesem piłkarek nożnych, które przegrały dopiero w finale ulegając po rzutach karnych zawodniczkom USA. W drużynie srebrnych medalistek występowały zawodniczki lubelskiego Spartana Wiktoria Aumiiller oraz Julia Kopińska.

W klasyfikacji medalowej 24. Letnich Igrzysk Niesłyszących reprezentacji Polski zajęła  szóste miejsce, zdobywając o 42 medale. To najlepszy występ w historii Polskiego Związku Sportu Niesłyszących od 1924 roku.