U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 93:77

Lublinianie po raz drugi nie pozostawili rywalom złudzeń. Pokonali na wyjeździe AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 93:77 i tym samym znaleźli się w najlepszej drugoligowej czwórce w kraju.

Lublinianie przystąpili do meczu z katowiczanami pewni siebie i zdominowali swoich przeciwników. W dobrej dyspozycji był po raz kolejny Mateusz Wiśniewski. Po akcjach Adama Myśliwca i „trójkach” Karola Obarka lublinianie mieli po 10 minutach jedenastopunktową nadwyżkę. W drugiej ćwiartce ta różnica zmalała do 8 punktów – a to za sprawą Tomasza Krzymińskiego. Jednak przyjezdni docisnęli i na przerwę schodzili z wynikiem 55:34.

Po zamianie stron lublinianie popełnili w ataku kilka niepotrzebnych błędów, co umiejętnie wykorzystali gospodarze. Zza łuku rzucali Krzymiński i Łukasz Kłaczek, punktował Wiktor Sewioł. To była jedyna kwarta, w której lepiej poradzili sobie katowiczanie (zdobyli 26 oczek, a lublinianie 19). Finalna ćwiartka była najbardziej wyrównaną częścią tej rywalizacji. Mimo wszystko koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając szesnastopunktową nadwyżką 93:77.

W tym starciu popis umiejętności dał Karol Obarek i został najlepiej punktującym meczu. Na jego koncie wylądowało w sumie 19 oczek i 7 zbiórek.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 93:77 (29-18, 26-16, 19-26, 19-17)
U!NB: Obarek (19), Wiśniewski (18), Wąsowicz (16), Myśliwiec (14), Nycz (9), Jaworski, Kępka, Stefaniuk, Pszczoła, Waniewski

Źródło: KU AZS UMCS Lublin