U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ UKS Trójka Żyrardów 101-63

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin odnieśli 19 zwycięstwo w 20 meczu sezonu 2. Ligi Mężczyzn. Tym razem pokonali u siebie beniaminka ‒ UKS Trójkę Żyrardów 101-63.

Sprawę losów tego pojedynku wyjaśniły pierwsza (27-17) i druga kwarta (33-11). Akademicy dominowali pod koszem, a kolejne punkty właśnie z tej strefy zdobywali Adam Myśliwiec, Mateusz Wiśniewski czy Kamil Waniewski. Swoje trafienia z półdystansu oraz dystansu dokładali też Karol Obarek, Bartłomiej Nycz, Bartłomiej Pelczar czy Krzysztof Wąsowicz. Starty próbowali niwelować Marcin Uliczka i Mariusz Łapiński, ale w żaden sposób nie robiło wrażenia na miejscowych. Dopiero po zmianie stron, w trzeciej kwarcie, gra się mocno wyrównała. Ta zakończyła się remisem po 19, ale to oznaczało, że przed ostatnią odsłoną lublinianie nadal mają sowitą zaliczkę (79-47). W niej miejscowi ponownie nieco podkręcili obroty, a efektem tego była dziesiąta setka w tym sezonie.

Do połowy ten mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Do połowy narzuciliśmy swoje tempo gry. Po przerwie nie utrzymaliśmy niestety koncentracji. Wydaje mi się, że tak się stało, bo większość zawodników odpuściła już ten mecz. Ta druga połowa była bardzo brzydka w naszym wykonaniu i to jest niedopuszczalne, byśmy pozwalali rywalom na tak duża liczbę zbiórek w ataku ‒ mówi trener gospodarzy, Przemysław Łuszczewski.

Przede wszystkim przyjechaliśmy tutaj po naukę. Nie przyjechaliśmy tutaj po niespodziankę, bo chyba nas teraz na to nie stać. Pierwsze dwie kwarty będzie najlepiej przemilczeć, ale z naszej postawy po przerwie mogę być zadowolony. Chłopaki podjęli walkę, mimo różnicy dwóch klas ‒ komentuje Piotr Sochacki, trener Trójki Żyrardów.

U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ UKS Trójka Żyrardów 101-63 (27-17, 33-11, 19-19, 22-16)
U!NB: Wiśniewski (19), Obarek (17), Nycz (12), Myśliwiec (11), Waniewski (10), Wąsowicz (9), Gospodarek (7), Pelczar (7), Jaworski (5), Matysek (2), Szewczyk (2)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin