U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ AK Legia Warszawa 104-49

U!NB AZS UMCS Start Lublin pewnie pokonał we własnej hali lidera swojej grupy ‒ Akademię Koszykówki Legii Warszawa 104-49. W składzie gospodarzy zobaczyliśmy kilku graczy z pierwszej drużyny Startu.

To było widać od początku spotkania. Rywale przystępując do niego, nie mogli sięgnąć po posiłki z ekstraklasy, a to za sprawą międzynarodowego turnieju, który rozgrywają zawodnicy Legii. Pierwsze cztery minuty były jeszcze w miarę równe, ale po nich zaczęła się prawdziwe rozbijanie przeciwników. Trafiali Bartłomiej Pelczar, Roman Szymański czy Michael Gospodarek. Po pierwszej odsłonie miejscowi wygrywali 36-13. Kolejne dziesięć minut to dalszy popis Lublina. Podopieczni trenera Łuszczewskiego na przerwę schodzili prowadząc 71-29. Jasnym było, że losy spotkania są przesądzone. W drugiej połowie gospodarze nieco spuścili z gazu, a pod koniec trzeciej kwarty awaria prądu w hali MOSiR wymusiła około 20-minutową przerwę. AZS Start wygrał 104-49. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Obarek (19), z kolei największy EVAL osiągnął Michael Gospodarek (43).

Wiedzieliśmy, że AK Warszawa przyjedzie do nas w młodzieżowym składzie, bo ekipa ekstraklasowa ma turniej. My natomiast mieliśmy spore wsparcie ze Startu, a to dlatego, że trwa przerwa reprezentacyjna. Zatem zakładaliśmy, że mecz powinien być na naszą korzyść ze względu na dużą przewagę fizyczną. Tak też się stało. Teraz czeka nas duży wysiłek, bo rozegramy bodajże pięć spotkań w piętnaście dni ‒ mówi trener AZS UMCS Start, Przemysław Łuszczewski.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że będziemy mieć posiłki z ekstraklasy. Zastanawialiśmy się przez moment czy może i rywale też po nie sięgną. Okazało się, że przyjechali bez graczy trenujących z pierwszą ekipą Legii. Dzisiaj naprzeciw nas wystąpił dużo młodszy zespół od nas, co było widać ‒ komentuje Karol Obarek.

U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ AK Legia Warszawa 104-49 (36-13, 35-16, 19-12, 14-8)
U!NB AZS UMCS Start: Gospodarek (14), Szewczyk (DNP), Dziemba (7), Wachowicz (0), Jeszke (17), Pelczar (13), Obarek (19), Jaworski (6), Borowski (10), Matysek (0), Szymański (8), Pszczoła (10)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin