U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ AZS UJK Kielce 100:65

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin pokonali AZS UJK Kielce 100-65. Najskuteczniejszy na parkiecie był zawodnik gości ‒ Michał Szwedo (35).

W rundzie zasadniczej lublinian czeka jeszcze jeden mecz. 18 marca we własnej z hali z Radomiem. Prawdopodobnie zadecyduje on, kto zajmie 2. miejsce przed fazą play-off. Póki co, wiceliderem jest AZS,ale przeciwnicy mają jednak dwa spotkania mniej na koncie.

Mecz z Kielcami od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy dzięki szybkiej i agresywnej obronie nie dawali rywalom dogodnych szans na zdobywanie punktów. Sami natomiast robili to dosyć dobrze. Szczególnie widoczni byli Karol Obarek i Szymon Jaworski. Po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili 29-11.  Kolejna odsłona również przebiegała pod ich dyktando, skutkiem czego schodzili na przerwę przy stanie 47-22.

Po zmianie stron oglądaliśmy już wiele bardziej równe widowisko. Prawdziwy popis umiejętności w szeregach przyjezdnych dawał Michał Szwedo, który imponował szczególnie w rzutach trzypunktowych. Ale lublinianie cały czas zachowywali bezpieczny dystans (73-49). Nietypową sytuacją zaczęła się ostatnia odsłona. Przy wsadzie Macieja Szewczyka… pękła obręcz kosza. Drużyny miały dosyć sporo przerwy podczas trwającej naprawy. Ale czwarta kwarta nie zmieniła losów meczu. Gospodarze tylko zwiększali przewagę. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego pewnie pokonali zawodników ze Świętokrzyskiego.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ AZS UJK Kielce 100-65 (29-11, 18-11, 26-27, 27-16).

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (2), Mirosław Uniłowski (2), Adam Myśliwiec (5), Jakub Stefaniuk (DNP), Krzysztof Wąsowicz (13), Karol Obarek (20), Szymon Jaworski (25), Mateusz Wiśniewski (14), Wojciech Matysek (2), Kamil Waniewski (10).

AZS UJK Kielce: Maciej Szewczyk (8), Igor Augustyn (DNP), Igor Jagiełło (1), Artur Busz, Kacper Wierzgała (7), Olaf Bloda (6), Maciej Fugiński, Jakub Lewandowski (8), Łukasz Pawlak, Michał Szwedo (35).

Źródło: AZS UMCS