TBV Start po emocjonującym meczu wygrywa w hali Globus

Cenna wygrana przed przerwą w rozgrywkach trafiła na konto TBS Startu Lublin. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu lubelscy koszykarze pokonali Asseco Gdynia 78:76.

Cały mecz to naprzemienne gonienie wyniku. Na samym początku to goście przejęli inicjatywę. Odskoczyli graczom Startu na 7 punktów i nieustannie usiłowali pilnować przewagi. Pod koniec drugiej kwarty lubelscy koszykarze mieli szansę wyrównać stan spotkania, ale swojego rzutu nie trafił Uros Mirković, Dodatkowo goście przeprowadzili skuteczną kontrę i rzutem za trzy punkty znów powiększyli swoją przewagę. Asseco doskonale wykluczało graczy Startu i nie pozwoliło im wejść na najwyższe obroty.

Po przerwie czerwono-czarnym po m.in. kilku udanych trójkach udało się wyjść na prowadzenie. W pewnym momencie TBV Start Lublin miał nawet osiem punktów przewagi. Nie nacieszył się jednak nimi zbyt długo, gdyż po paru skutecznych akcji Gdynian wynik znów zrobił się wyrównany. Taki stan rywalizacji trwał już do końca całego spotkania. Goście nie potrafili przełamać naszych graczy i wyłuskać, chociażby remisu. Start wygrał 78:76, zdobywając po zaciekłej walce niezwykle istotne punkty.

TBV Start Lublin – Asseco Gdynia 78:76 (14:21, 21:18, 16:16, 27:21)