TBV Start Lublin wygrywa z Legią Warszawa po bardzo zaciętym spotkaniu

Koszykarze Startu po bardzo zaciętym boju, pokonali na wyjeździe Legię Warszawa. Nie obyło się bez dramaturgii, bo cztery minuty przed końcem lubelscy koszykarze przegrywali dwoma punktami.

– Na pewno warszawianie prezentują inny styl gry niż wtedy, gdy ostatni raz się z nimi mierzyliśmy, ale moim zdaniem wynik najbliższego meczu zależy od tego, jaką dyspozycję pokaże nasz zespół – mówił Uros Mirković, skrzydłowy TBV Startu przed rozpoczęciem meczu.

Od samego początku to zawodnicy Legii starali się uzyskać przewagę na parkiecie. Byli bardzo skuteczni w ofensywie i po pierwszej kwarcie wygrywali z faworyzowanymi graczami z Lublina 22:18.

Druga kwarta to bardzo zacięta walka z obu stron. Gracze z Lublina odrobili do przerwy jeden punkt straty i zakończyli pierwszą połowę, przegrywając 34:31. Trzecia kwarta to również bardzo wyrównana rywalizacja i remis, który pozwolił gospodarzom w utrzymaniu nieznacznej przewagi. W ostatniej kwarcie pazur pokazała drużyna TBV Startu Lublin, która popisała się niebywałą skutecznością i wygrała ostatecznie 83:71. Wynik imponuje, tym bardziej że 4 minuty przed końcem lublinianie przegrywali dwoma punktami.

Legia Warszawa – TBV Start Lublin 71:82 (22:18, 12:13, 21:21, 16:31)