TBV Start – Anwil 69:71

Nowym trenerem TBV Startu Lublin został David Dedek, który w debiucie na swoim stanowisku miał niemałe wyzwanie. Start zmierzył się z Anwilem Włocławek. Mimo bardzo dobrej postawy i dzielnej walki lublinianie ulegli rywalowi dwoma punktami.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Goście wbrew pozorom nie  zdominowali widowiska  i pierwszą kwartę wygrali zaledwie dwoma punktami. Druga partia należała z kolei do lublinian, którzy nie dość, że odrobili straty to wyszli na prowadzenie.

W trzeciej kwarcie klasę pokazali jednak przyjezdni, którzy wygrali tę partię 21:14 i tym samym przed ostatnią kwartą mieli pięć punktów zapasu. Choć wydawało się, że w ostatniej części spotkania Anwil będzie powiększał swoją przewagę, to TBV Start pokazał charakter. Ekipa z Lublina walczyła do samego końca o korzystny rezultat, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Podopieczni Davida Dedka pozostawili jednak po sobie dobre wrażenie.

TBV Start Lublin – Anwil Włocławek 69:71 (18:20, 21:17, 14:21, 16:13)