Szczypiorniści AZS UMCS Lublin z awansem do I ligi

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin wywalczyli mistrzostwo oraz bilet do 1. Ligi na jedną kolejkę przed końcem sezonu. Zawodnicy przypieczętowali ten sukces zwycięstwem nad wiceliderem tabeli UMKS-em Trójka Ostrołęka. Zielono-biali wygrali na wyjeździe 31-26.

Akademicy od początku kontrolowali spotkanie i szybko objęli prowadzenie. Po trafieniu z karnego Antoniego Maciąga zielono-biali mieli już cztery gole zaliczki (3-7). W końcówce pierwszej połowy formą imponował Kacper Janicki, który czterokrotnie wpakował piłkę do siatki (12-16). Po zmianie stron lubelscy szczypiorniści poszli za ciosem i z minuty na minutę powiększali różnicę (14-22). Serię trafień z rzędu zanotował Antoni Maciąg, który dwa razy skutecznie wykonał rzut karny, a następnie zamknął trzy akcje swojego zespołu (26-31). Lublinianie triumfem nad wiceliderem przypieczętowali historyczny awans na zaplecze Superligi.

Na koniec sezonu akademicy rozegrają jeszcze jedno spotkanie domowe. W czwartek o 18:30 w Hali Globus podejmą UKS Olimpię Biała Podlaska.

UMKS Trójka Ostrołęka–AZS UMCS Lublin 26-31 (12-16)
AZS: Maciąg (7), Rycerz (6), K. Janicki (5), Rogalski (4), Gałaszkiewicz (2), Daniel (2), Pytka (2), Wielgus (1), Burek (1), Majewski (1), Brodziak, Kołodziejczyk, Stachowicz, Pergoł, D. Janicki, Włada.

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Michał Piłat Autor: Rafał Małys